Galerie Smečky

Naše společnost vlastní největší sbírku české koláže a stále ji doplňuje o nová díla. Pozoruhodná kolekce dnes čítá přes 450 děl a představuje především reprezentativní spektrum silné poválečné generace autory současné. Nicméně zasahuje i do období mezi oběma světovými válkami. Vytvoření sbírky, spojené s bohatým výstavním programem, je v našem prostředí ve své komplexnosti a rozsahu jedinečné. Jsme hrdí na to, že můžeme zachovat významné kulturní hodnoty pro budoucí generace a přispět tím k rozvoji kulturního povědomí ve společnosti.
Galerie Smečky, Ve Smečkách 24,
110 00 Praha 1
Tel.: +420 222 210 268
E-mail: galerie.smecky@ppas.cz
Otevřeno: Út - So: 11:00-18:00
Web: www.galeriesmecky.cz
Přidejte si nás na Facebooku

Aktuální výstava

TO JSEM SI TO POLEPIL
Michal Cihlář

15. 5. – 29. 6. 2019

Narodil se v roce 1960, již o pět let později dělal své první koláže. Veřejnosti je znám především jako grafik, který se téměř 40 let věnuje barevnému linorytu nejen ve volné, ale i v užité grafice. Techniku linorytu propojil s obdivem k pop-artu a realismu. Za svůj přínos české moderní grafice v roce 2002 obdržel Cenu Vladimíra Boudníka. Koláží se začal vážně zabývat až po setkání s básníkem Jiřím Kolářem roku 1984. Brzy si našel vlastní cestu, jak uchopit koláž, a z různých fotografií Trojic nebo malinkých novinových a časopiseckých výstřižků si lepí rozsáhlé „sbírky“. Zároveň si na četných cestách vede tzv. cestovní deníčky, které jsou plné titěrného písma, vstupenek, kreseb a nalepených nálezů z ulice i z přírody. Za jasnou koncepci Cihlářovy retrospektivní výstavy koláží můžeme označit hravost a preciznost. Expozici z koláží, které vytvořil v uplynulém půlstoletí, rozdělil do sedmi souborů. Můžeme mluvit o sedmi cestách, po kterých k osobitě pojaté koláži došel. Jednou z nich je netradiční skloubení techniky linorytu s koláží. Není divu, Cihlář je veřejnosti znám především jako autor z linorytových ilustrací knih a novin, obalů LP a CD nebo bývalého vizuálního stylu ZOO Praha. Další polohou koláže jsou jeho konceptuální sbírky fotografií Trojic či cestovní deníky, obojí nepřetržitě vzniká již třicet let. Cílem těchto sbírkových koláží je uchovat pro budoucnost výstřižky náhodně nalezených fragmentů novin a časopisů, nebo třeba i smetí, které po luxování zůstane na koberci. Stejně Cihlář nakládá i se zážitky z cestování, které doplňuje o vše, co lze do deníčku vlepit nebo zakreslit. Jde o formu jakési sběratelské obsese. Precizně budovaná sbírka se návštěvníkům galerie otvírá již z ulice, neboť Michal Cihlář svou rozsáhlou kolekcí novinových fotografií Trojic polepil také výlohy galerie. Barevná a inspirativní výstava To jsem si to polepil, která poprvé retrospektivně ukazuje koláže Michala Cihláře, má ambici zaujmout i toho, kdo návštěvy galerií dosud nevyhledával. Děti, studenti, senioři od 65 let a ZTP mají vstup zdarma, stejně jako držitelé Zákaznické karty Pražské plynárenské, ostatní zaplatí 50,- Kč.

Náš přístup

Jak se chováme ke klientům?

Vždy se domluvíte

S námi si budete rozumět. Ke svým klientům jsme féroví a snažíme se jejich situaci vyřešit bez soudů a sankcí.

Jsme hospodární

Zasílání ekologičtějších elektronických faktur na e-mail dáváme přednost před papírovými.

Objednejte se na přepážku

U nás na přepážce nemusíte trávit celé odpoledne. Zarezervujte si čas návštěvy předem.

Kontrolujeme vaše platby

Chápeme, že každý může zapomenout, a proto vám dáme včas vědět pokud zapomenete zaplatit zálohu nebo fakturu.

Rádi vám pomůžeme s přepisem při stěhování

Stěhování může být stresující období a my vám ho nechceme ztěžovat. U nás vám poradíme, co vše bude potřeba.

Vysvětlíme složitosti

Nevíte jaký zvolit tarif nebo co je to distribuční sazba? Všechny neznámé pojmy vám vysvětlíme na webu nebo na infolince.

Služby pro Vás

O čem jste možná nevěděli, ale mohlo by se vám hodit

Plyn a Elektřina

Mějte plyn a elektřinu pod jednou střechou a ušetřete čas i peníze.

Chci kompletní nabídku

Objednání na přepážku

Nečekejte ve frontě na pobočce a objednejte se na určité datum a čas.

Rezervace zde

Zákaznický portál

Pohodlný přístup do Vašeho účtu, ať už na webu či mobilu.

Přihlášení Registrace

Služby zákazníkům

Objevte zajímavé nabídky, které jsme pro Vás sjednali.

Další nabídky

Aktuální odstávky:

Odstávky

Vždy se včas dozvíte o odstávkách plynu.

Když cítíte plyn:

Zavolejte kdykoliv 1239

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte plynovou pohotovost.

©2002-2018 Pražská plynárenská , a.s | Podmínky používání webu