Servis kotle

Postaráme se o váš kotel
Postaráme se o váš kotel

 

 • Pravidelným servisem snížíte spotřebu plynu až o 30 %.
 • Pokud byste navíc chtěli topit chytře, nabízíme kombinaci se špičkovým termostatem Tado°.
Základní servis kotle od 159 Kč/měsíčně
 • Každoroční servis kotle 
 • Hlídání termínu 
 • Možnost zajistit kontrolu spalinových cest
Chytrý servis kotle od 289 Kč/měsíčně
 • Každoroční servis kotle 
 • Hlídání termínu 
 • Možnost zajistit kontrolu spalinových cest 
 • Dodání a instalace termostatu Tado° 
 • Aplikace s funkcemi pro automatickou regulaci teploty 
 • Monitoring vašeho kotle
Základní servis kotle
Základní servis kotle

Každoroční kontrola snižuje spotřebu plynu až o 30 %, prodlužuje životnost kotle a zamezuje vzniku nečistot. Náš technik jednotlivé komponenty demontuje, pečlivě je prohlédne, vyčistí a následně je profesionálně nainstaluje zpátky. Poté ověří funkčnost celého systému a na závěr seřídí výkon včetně nastavení regulace topných okruhů. Zpravidla je za 90 minut hotovo.

Základní servis kotle

Balíček pro úsporné vytápění
Balíček pro úsporné vytápění

Dostanete od nás německý termostat Tado°, který profesionálně nainstalujeme. K termostatu patří mobilní aplikace se spoustou užitečných funkcí. Co umí? Třeba automaticky zastavit topení, jakmile v místnosti otevřete okno. Z GPS poznat, jestli jste odešli nebo se blížíte domů a podle toho nastavit topení. Nebo každý měsíc spočítat, kolik jste ušetřili. Správnou funkčnost kotle budeme na dálku sledovat a každý rok provedeme pečlivý servis. Pořídit si můžete také chytré termohlavice umožňující nastavit teplotu v různých místnostech individuálně.

Chytrý servis kotle

Ještě větší úspory díky termohlavicím
Ještě větší úspory díky termohlavicím

K termostatu si můžete pořídít chytré termohlavice umožňující nastavit teplotu v různých místnostech individuálně. Třeba v ložnici přes den nemusíte topit vůbec, a tak snadno ušetříte.

Odpovídáme na vaše nejčastější dotazy
Kdo může službu využít a jak probíhá?

Servis kotlů zajišťujeme pro domácnosti v Praze a Středočeském kraji. Práce technika zabere zhruba 90 minut, během kterých:

 • Demontuje součástky, prohlédne je, vyčistí a vrátí zpátky. Přesně podle předpisů konkrétního výrobce.
 • Zkontroluje funkčnost, tlak, těsnost, bezpečnostní prvky a odvod spalin.
 • Ověří tvrdost a PH topné vody.
 • Seřídí výkon a nastaví regulaci topných okruhů.
Jak se mám starat o plynový kotel a co je povinné ze zákona?

Správná údržba kotle, která je v souladu se zákonem i s požadavky výrobců, má tři části: každoroční servis, jednou za dva roky revize spalinových cest (u bytových domů ji většinou zprostředkuje SVJ), jednou za tři roky revize plynového zařízení.

Proč je důležité provádět servis každý rok?

Vyčištěný kotel má nižší spotřebu plynu a prodlužuje životnost jednotlivých součástek i celého zařízení.

Když si službu objednám, za jak dlouho přijedete?

Na základě vyplněného formuláře se vám do druhého pracovního dne ozveme a termín společně domluvíme. Slibujeme, že před topnou sezónou bude kotel připravený. 

Jaké značky kotlů servisujete?

Baxi, Bosch, Buderus, De Dietrich, Protherm, Vaillant, Viessmann. Pro jiné značky zatím servis neposkytujeme.

Dostanu od vás potvrzení o servisu?

Po dokončení vám e-mailem zašleme potvrzení s přehledem provedených úkonů.

Kolik stojí servis kotle a proč za něj platím měsíčně?

Nyní ho nabízíme za akčních 159 Kč. Díky celoroční službě můžete kotel pustit z hlavy a nechat to na nás. Pokaždé se o něj postaráme stejně dobře a včas zajistíme kapacitu technika.

Máte zájem o Servis kotle?

Zanechte nám pár údajů a my se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozveme.

formids
Osobní údaje

Souhlasím s tím, že Pražská plynárenská, a.s. bude zpracovávat mé vyplněné osobní údaje pro účely nabídky produktů a služeb, o které jsem projevil zájem (marketingové účely). Souhlas je udělen po dobu 2 let od odeslání formuláře a mohu jej kdykoliv odvolat. Veškeré bližší informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů dostupném na www.ppas.cz/info a dále na vyžádání v obchodních kancelářích Pražské plynárenské, a.s.

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Vážení zákazníci, velmi si vážíme zvýšeného zájmu o naše služby. I přes veškeré úsilí však dochází k přetížení většiny dostupných kanálů, což může mít za následek delší čekací dobu na vyřízení telefonických a písemných požadavků včetně odbavení v obchodních kancelářích. Naši zaměstnanci Vám děkují za pochopení v tomto náročném období.