Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo nyní extra výhodně
Tepelné čerpadlo nyní extra výhodně
Využijte časově omezenou akci a získejte slevu 20 000 Kč na špičkové tepelné čerpadlo De Dietrich. A nově i dotaci v případě výměny plynového kotle.
Pro rodinné domy v Praze a Středočeském kraji
Pro rodinné domy v Praze a Středočeském kraji

Nabídku připravíme na základě návštěvy našeho specialisty.

Úspora až 50 % nákladů na energie
Úspora až 50 % nákladů na energie

Poradíme, jaké řešení bude nejlépe fungovat u vás doma.

Dotace až 180 000 Kč
Dotace až 180 000 Kč

Vyřídíme žádost i nezbytné papírování.

Jistota zavedené městské firmy
Jistota zavedené městské firmy

Spolehněte se na náš zkušený tým a kvalitní technologie.

Dotace pro všechny, kteří topí pevnými palivy nebo elektrokotlem

Tepelné čerpadlo je efektivní a ekologická technologie s životností minimálně 25 let. Snadno se udržuje a díky téměř bezzásahové instalaci se hodí také do starších domů. Záleží na typu současného zdroje, ale průměrně vám tepelné čerpadlo ušetří přes polovinu nákladů na energie. Pokud byste tepelným čerpadlem nahrazovali kotel na pevná paliva nebo elektrokotel, dotace pokryje až polovinu pořizovací ceny.

Zajímá vás něco dalšího? Zkuste se podívat na nejčastější dotazy.

Jak funguje tepelné čerpadlo?
Jak funguje tepelné čerpadlo?

Specializujeme se na nejrozšířenější typ tepelného čerpadla vzduch-voda, které pomocí vrtule nasává vzduch a energii z něj předává přes chladivo do užitkové nebo otopné vody. Jednotka s vrtulí se instaluje ven a během technické prohlídky vám náš specialista doporučí vhodné umístění, aby hluk pohlcovalo okolí a nezasahoval do obytných místností. Nejen kvůli nejlepším hlukovým parametrům pracujeme s kvalitními technologiemi De Dietrich, Viessmann a Buderus.

Zároveň je potřeba počítat s prostorem uvnitř, kam se umístí zařízení o velikosti plynového kotle. Nejčastěji se využívá sklep, technická místnost nebo kotelna.

Stačí nám pár údajů 
a ozveme se. 
Jaké budou další kroky?

1. Technická prohlídka
1. Technická prohlídka

Na základě krátké telefonické konzultace k vám přijede náš specialista. Všechno vám vysvětlí, prohlédne místo realizace a získá informace pro vytvoření finální nabídky.

2. Finální nabídka
2. Finální nabídka

Doporučíme vám nejvhodnější technologii a připravíme kalkulaci. Administrativa spojená s dotacemi je součástí ceny.

3. Instalace
3. Instalace

Nakonec podepíšeme smlouvu, zažádáme o dotaci a domluvíme se na termínu instalace, která zabere dva až tři dny.

Odpovídáme na vaše nejčastější dotazy
Hledám energetické řešení pro svůj domov a potřebuji radu.

Napište nám e-mail na sluzby@ppas.cz. Rádi s vámi probereme různé možnosti.

Kolik stojí tepelné čerpadlo?

Orientační cena pro běžný rodinný dům začíná na 250 000 Kč před odečtením dotace.

Zajímá mě návratnost a úspora.

Záleží na současném zdroji vytápění a dalších faktorech. Například jestli máte zateplený dům nebo nová okna. Během technické prohlídky se se specialistou pobavíte o vaší konkrétní výchozí situaci.

Co obnáší instalace a jak dlouho trvá?

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda trvá 2 až 3 dny. Nejdříve se demontuje původní zdroj vytápění. Následuje instalace venkovní jednotky, která se propojí s domem a vnitřní jednotkou. Nakonec tepelné čerpadlo připojíme k topnému systému, nastavíme tepelný komfort a tepelné čerpadlo spustíme.

Vyplním kontaktní formulář. Kdy budu mít tepelné čerpadlo doma?

Zavoláme si a po upřesnění všech detailů vám pošleme orientační nabídku. Dalším krokem je technická prohlídka, na základě které připravíme přesnou kalkulaci. Od podpisu smlouvy k realizaci to jsou tři až čtyři měsíce.

Kolik můžu získat z dotačního programu?

Základní dotace je 100 000 Kč. Na kombinaci tepelného čerpadla s fotovoltaikou můžete čerpat 140 000 Kč. Pokud spadáte do nízkopříjmové skupiny, při výměně kotle na pevná paliva za tepelné čerpadlo dostanete 180 000 Kč.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Zanechte nám pár údajů a my se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozveme.

formids
Osobní údaje

Souhlasím s tím, že Pražská plynárenská, a.s. bude zpracovávat mé vyplněné osobní údaje pro účely nabídky produktů a služeb, o které jsem projevil zájem (marketingové účely). Souhlas je udělen po dobu 2 let od odeslání formuláře a mohu jej kdykoliv odvolat. Veškeré bližší informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů dostupném na www.ppas.cz/info a dále na vyžádání v obchodních kancelářích Pražské plynárenské, a.s.