Fotovoltaika pro bytové domy a SVJ

Fotovoltaika pro bytové domy a SVJ
Spolehlivě a profesionálně

Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Zanechte nám pár údajů a my se Vám ozveme

Zanechte nám na sebe e-mail nebo telefon a my se vám do 2 pracovních dnů ozveme.
V pracovní době (po–pá: 8–18 hod.) nám také můžete zavolat na číslo 267 175 333
formids
Osobní údaje

Souhlasím s tím, že Pražská plynárenská, a.s. bude zpracovávat mé vyplněné osobní údaje pro účely nabídky produktů a služeb, o které jsem projevil zájem (marketingové účely). Souhlas je udělen po dobu 2 let od odeslání formuláře a mohu jej kdykoliv odvolat. Veškeré bližší informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů dostupném na www.ppas.cz/info a dále na vyžádání v obchodních kancelářích Pražské plynárenské, a.s.

Proč byste měli chtít fotovoltaiku
pro své SVJ nebo družstvo?


Budete energeticky soběstační a ušetříte až 50 % na elektřině


Elektřinu využijete ve společných prostorách i v jednotlivých bytech


Získáte spolehlivý zdroj energie s téměř bezúdržbovým provozem


Při napojení elektrárny na ohřev vody nebo tepelné čerpadlo uspoříte ještě více

Výhody fotovoltaiky od Pražské plynárenské

Jistota městské firmy

Jsme stabilní firma ve 100% vlastnictví hl. m. Prahy. Na rozdíl od jiných se můžete spolehnout, že tu pro vás budeme i v budoucnosti.

Profesionalita nadstandardní servis

Samotnou realizaci provede náš vlastní technický tým a následně se další odborníci postarají o servis a dálkový monitoring.

Výhodné výkupy elektřiny

Technické řešení připravíme přesně podle vašich potřeb a váš dům bude mít celou dobu na starosti konkrétní obchodní zástupce.

Nízké zálohy a vyřízení dotací

Jsme velká firma, a tak nám po podpisu smlouvy bude stačit jen 10% záloha. Navíc pro vás rádi vyřídíme dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Pomůžeme vám přesvědčit sousedy

Chápeme, že v SVJ se nové věci někdy prosazují docela těžko. Proto přijdeme na vaši schůzi a vše osobně a do detailů vysvětlíme.

Skutečně individuální přístup

Technické řešení připravíme přesně podle vašich potřeb a váš dům bude mít celou dobu na starosti konkrétní obchodní zástupce.

Chci nezávaznou nabídku

Časová osa

Předprojektová fáze
Poptávka
První obhlídka domu
Schválení
na SVJ
Podpis SOD
Zpracování projektu
+ žádost o dotaci
+ inženýring
2. záloha
40 % ceny
Návrh řešení + cenová nabídka
Detailní technická obhlídka
1. záloha
30 % ceny
Stavební povolení
u FVE nad 50 kWp
Realizační fáze
Revize
Předání díla
Administrace
dotace
Realizace FVE
Připojení FVE
Doplatek
fakturace
Uzavření servisní
smlouvy

Partner, o kterého se můžete opřít

V Pražské plynárenské ručíme za kvalitu od první konzultace po závěrečnou revizi a fotovoltaiku vám obvykle dodáme do 8 měsíců od podpisu férové a přehledné smlouvy. Následně se budeme dlouhá léta starat o její pravidelný a profesionální servis. Nejsme žádný start up, ale společnost založená a provozovaná městem Praha. A tak u nás máte jistotu, že s vámi zůstaneme i v budoucnu.

Jsme členem solární asociace

Řídíme se zásadami pro stavbu fotovoltaických elektráren podle Solární asociace. Získali jsme etalon kvality pro instalační a servisní firmy, který garantuje kvalitně provedenou instalaci a dodržení dohodnutých termínů.

Prodloužené záruky na
špičkové technologie

Když dva dělají totéž, není to totéž. A pro solární technologie to platí dvojnásob. Proto pracujeme jen s těmi nejkvalitnějšími produkty od prověřených výrobců.

Díky použití nejlepších technologií si můžeme dovolit nadstandardní záruky

10 let / 6000 cyklůbaterie

10 letstřídač

25 letvýkon panelů

Kontrola a servis FVE
Kontrola a servis FVE

Fotovoltaické elektrárny (FVE) představují sofistikované energetické systémy, jejichž optimální provoz vyžaduje pečlivou údržbu a systematické pravidelné preventivní kontroly. Tyto opatření nejsou pouze investicí do životnosti a bezpečnosti těchto zařízení, ale také klíčovým faktorem pro zajištění maximální energetické účinnosti a minimalizaci provozních výpadků. Z důvodu minimalizace poruch a následného servisu, provádíme pečlivé preventivní kontroly a měření el. parametrů FVE 1 x ročně.

S jednotným odběrným místem šetříte ještě víc
S jednotným odběrným místem šetříte ještě víc

Jednotné odběrné místo vám umožní využívat energii vyrobenou fotovoltaikou přimo v jednotlivých bytech, a nejen ve společných prostorách. V praxi to znamená, že do vašeho domu instalujeme tzv. hlavní elektroměr, přes který půjde elektřina od dodavatele. Bytové elektroměry se pak vymění za tzv. podružné a ty budou ukazovat obyvatelům domu jejich spotřebu jako doposud. Analogicky se ve vašem domě rozpočítává třeba spotřeba vody. Výhodou jednotného odběrného místa je ale také výrazná úspora za jističe, která může dosáhnout 10 – 13 % v závislosti na počtu partají.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Zanechte nám pár údajů a my se Vám ozveme

Zanechte nám na sebe e-mail nebo telefon a my se vám do 2 pracovních dnů ozveme.
V pracovní době (po–pá: 8–18 hod.) nám také můžete zavolat na číslo 267 175 333
formids
Osobní údaje

Souhlasím s tím, že Pražská plynárenská, a.s. bude zpracovávat mé vyplněné osobní údaje pro účely nabídky produktů a služeb, o které jsem projevil zájem (marketingové účely). Souhlas je udělen po dobu 2 let od odeslání formuláře a mohu jej kdykoliv odvolat. Veškeré bližší informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů dostupném na www.ppas.cz/info a dále na vyžádání v obchodních kancelářích Pražské plynárenské, a.s.

Nejčastější dotazy

Realizujete FVE přímo zaměstnanci PPAS?

Ano, máme vlastní realizační tým proškolených techniků na námi používané technologie. Na speciální požadavky využíváme spolupracující firmy.

Zajištujete vše kolem instalací FVE na klíč?

Ano, v rámci naší činnosti realizujeme vše na klíč. Od projekce, realizace, dotace, revize až po finální spuštění a zaškolení obsluhy. Vyřizujeme vše včetně komunikace s distributorem a dalšími subjekty.

Zajišťujete servisní služby a monitoring FVE?

Ano, zajišťujeme servis, pravidelnou kontrolu a provádíme detailní technická měření FVE. U FVE od nás probíhá jednou ročně preventivní kontrola a jednou za dva roky revize celé FVE.

Jste nám schopní navrhnout více variant FVE?

Ano, ke klientům přistupujeme vždy individuálně, nepoužíváme jedno univerzální řešení, vždy navrhujeme zákazníkovi pouze specifické řešení dle jeho energetických potřeb. Ve většině případů se klienti rozhodují mezi dvěma variantami, které zahrnují např. vhodný výkon elektrárny, optimální velikost akumulátorového úložiště, optimální využití vyrobené zelené elektrické energie, sdružení do odběrného místa, komunitní sdílení atd.

Jaké technologie používáte?

Vždy vybíráme na základě požadavků a možností zákazníka s ohledem instalační podmínky v dané lokalitě, finanční možnosti a očekávání funkcí FVE. Vždy upřednostňujeme kvalitní technologie, záruky a s tím spojený servis a dostupnost případných náhradních dílů.

Co od nás potřebujete za dokumenty? Co když nemám kompletní dokumentaci, nepostavím FVE?

Potřebujeme od vás celkovou technickou dokumentaci domu včetně požárně bezpečnostního řešení, hromosvodu a elektroinstalace, nejlépe v elektronické podobě.

Pokud Vám nemůžete dohledat tuto dokumentaci, doporučujeme vyhledat archiv příslušného stavebního úřadu a dokumentaci si vyžádat. Pokud není možné získat projektovou dokumentaci ani z archivu, postaráme se také o zaměření pro účely FVE a zjištění všech informací.

Jak se řeší případ, když v domě všichni obyvatelé byt. jednotek nesouhlasí s instalací FVE?

Ani toto není problém, realizovat FVE můžete i bez nich, určitě je ale dobré, aby souhlasilo obvykle 75 % vlastníků, vždy záleží na příslušných stanovách SVJ.

Zajištujete také úvěr pro zákazníka, kterým je možné zafinancovat FVE?

Nezajištujeme. V tomto případě doporučujeme klientovi, aby navštívil jeho banku. Bankovní domy jsou ve většině případů připravené a poskytují zelené úvěry přímo na FVE. Můžeme Vám ale pomoci např. zažádáme o předčasné vyplacení dotace, popř. adekvátně poupravíme výši záloh.

Kdy po vás budeme chtít úhradu faktury?

Po podpisu smlouvy vystavíme zálohovou fakturu na 30 %, před realizací bude vystavena druhá zálohová faktura FVE 40 % a po dokončení realizace 30 %.

Jak dlouho trvá celý proces – administrativa, výstavba atd.?

Od momentu podpisu smlouvy o dílo cca - 6 měsíců, při složitějších realizacích - 1 rok. (V případě nutnosti stavebního povolení může být celý proces i delší.)

Jakým způsobem se řeší, pokud se nachází objekt v památkově chráněné oblasti, chráněné krajinné oblasti apod.? Zajištujete i konzultace s Národním památkovým ústavem?

Zajistíme vám podporu při dokládání dokumentů pro daný úřad. Vždy doporučujeme kontaktovat zodpovědnou osobu a vyžádat si konzultaci, popř. stanovisko.

Zajišťujete jenom inženýring? Stavební povolení? Předinvestiční fázi?

Ano, zajištujeme individuálně i tuto část, ve většině případů se jedná o klienty, kteří uvažují nad výstavbou FVE nad 50 kWp a mají povinnost stavebního povolení.

Typ microsite

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.