S plynovými kotli se nadále počítá

Český plynárenský svaz  uvedl  na pravou míru nepřesné informace k údajnému zákazu plynových kotlů od roku 2029, které se v poslední době objevily v některých médiích. Není to pravda!

Více v tiskové zprávě na: https://www.cgoa.cz/tiskove-zpravy/

V podobném duchu se nyní objevily i další nepřesné a zavádějící  informace související s  hlasováním v Evropském parlamentu o výsledné podobě „Směrnice o energetické náročnosti budov“, a to ve smyslu zákazu používání kotlů na fosilní  paliva od r. 2040.  

Ve skutečnosti bylo  pevné datum zákazu používání fosilních paliv ve vytápění budov  ve finální verzi ze strany členských států odmítnuto a ve schváleném textu směrnice  takový zákaz není uveden.

Tento schválený text v rámci své  přílohy  pouze,  formou doporučení  pro členské státy,  stanovuje vodítko při přípravě a aktualizaci vnitrostátních plánů renovace budov, které by měly členské státy přijmout a realizovat (ve smyslu nového standardu budov s nulovými emisemi) do roku 2050.  Rok 2040 je přitom orientační a  nikoliv závazné datum pro cílení opatření na náhradu fosilního plynu ve vytápění. Praktická  realizace opatření ve vnitrostátních plánech bude ale vždy odpovídat místním podmínkám a připravenosti na dekarbonizaci v členských státech při zohlednění efektivnosti vynaložených nákladů a včetně časování zůstane v kompetenci členských států.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.