Pražská plynárenská snižuje již po třetí v tomto roce prodejní cenu zemního plynu

S účinností od 1.9. 2023 snižuje Pražská plynárenská prodejní ceny zemního plynu v rámci svého základního ceníku „STANDARD“ a u produktů na tento ceník přímo navázaných. Jedná se již o třetí snížení ceny v roce 2023.

Prodejní ceny zemního plynu v rámci ceníků budou nyní až o 44% pod vládou stanoveným cenovým stropem. V této souvislosti je však třeba zdůraznit, že Pražská plynárenská nemá aktuálně  žádné zákazníky z řad domácností, kteří by měli cenu vyšší, než je vládou stanovený cenový strop. 

Ve srovnání s předcházejícím základním ceníkem se jedná o pokles v průměru o 16%. 

  • Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření a ohřev vody  (spotřeba 4 MWh/rok), ušetří ročně cca  1 450 Kč (oproti vládou stanovenému cenovému stropu pak  4 600 Kč).

  • Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a topení (spotřeba 11 MWh/rok), ušetří ročně cca 4 000 Kč (oproti vládou stanovenému cenovému stropu pak 12 600 Kč).

Navazující předpis zálohových plateb obdrží zákazníci, kterých se přepočet záloh týká,  průběžně během následujících týdnů. Zálohové platby si mohou zákazníci i sami upravit v portálu mojeppas.cz

 K dispozici jsou pro zákazníky od 1.9. 2023 i nové fixované ceny plynu i elektřiny,  a to  na jeden nebo dva roky. 

V platnosti zůstávají i všechny dosavadní aktivní cenové produkty,  představené dříve. 

„Jako dodavatel energií vlastněný hlavním městem Prahou považujeme za prioritu, přenášet pozitivní vývoj na velkoobchodních trzích co nejrychleji směrem k našim zákazníkům.  V letošním roce tak  cenu plynu snižujeme již po třetí a pro zákazníky jsme kromě toho připravili i nové cenové produkty, které mají nyní k dispozici. Z pohledu ceny dodávaného zemního plynu mají tak poměrně široký  výběr různých možností,  dle svých preferencí uvedl Ludvík Baleka,  předseda  představenstva Pražské plynárenské. 

 

Pražská plynárenská patří tradičně mezi nejvýznamnější a nejstabilnější  tuzemské dodavatele energií. Jedná se o českého dodavatele energií, jehož prioritou je poskytovat svým zákazníkům profesionálně, spolehlivě a s nadstandardní péčí moderní produkty a služby s přidanou hodnotou, v tuzemsku mnohdy ojedinělé. 

 

Informace o nabídce a službách Pražské plynárenské jsou k dispozici na www.ppas.cz, v rámci Zákaznických center nebo Zákaznické linky   267 175 333.

 

Dceřiná společnost Pražská plynárenská Distribuce je provozovatelem distribuční plynovodní soustavy v Praze a okolí, kde provozuje téměř 4,5 tisíce kilometrů  plynovodních sítí.  Dceřiná společnost Prometheus je rychle rostoucím dodavatelem tepla a souvisejících komplexních služeb a je partnerem HMP pro naplňování Klimatického plánu HMP.

 

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.