Pražská plynárenská podpořila energetické úspory soutěží „Šetříme Prahu“

Pražská plynárenská spustila v listopadu loňského roku, v rámci podpory energetických úspor v Praze, soutěž „Šetříme Prahu“. Ta byla určena pro městské části Hlavního města Prahy, příspěvkové organizace Hlavního města Prahy a rovněž pro společnosti vlastněné Hlavním městem Prahou, které využívají zemní plyn a nachází se v distribučním území společnosti Pražská plynárenská Distribuce. Cílem soutěže bylo dosažení co nejvyšší úspory a snížení spotřeby zemního plynu v topné sezóně, tj. od 1.11. 2022 do 30.4. 2023.

Tři organizace, kterým se podařilo realizovat v souladu s pravidly soutěže největší procentuální úspory zemního plynu v daném období, získávají finanční příspěvky na realizaci dalších investičních opatření pro dlouhodobé snižování spotřeby energie. 

Vítězové letošního ročníku jsou: 1. místo Městská část Praha-Dolní Chabry, 2. místo Pečovatelské centrum Praha 7 a 3. místo Základní škola Fr. Plamínkové s rozšířenou výukou cizích jazyků Praha 7.

„Obyvatelé a firmy v Praze ušetřili v rámci uplynulé topné sezony, oproti pětiletému průměru, 130 milionů kubíků zemního plynu. Z toho je jasně patrné, že energetické úspory jsou rezonujícím tématem a naše společnost se mu velmi intenzivně věnuje.  Projekt „Šetříme Prahu“ je jedním z mnoha kroků, které v této oblasti podnikáme“, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský. 

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.