Pražská plynárenská má na dosah prestižní ocenění

Právní tým Pražské plynárenské je nominován na prestižní ocenění Chambers Europe Awards 2023, a to v kategorii Diverzita a inkluze. Tuto kategorii nedávno zřídily Chambers Europe s ohledem na rostoucí význam, který pro podnikatelskou sféru mají otázky ESG (environmentální, sociální oblast a způsob řízení), a D&I (Diverzita a inkluze), a to nejen v Evropě, ale i globálně. V rámci této nominace se tak dostal do společnosti obdobných týmů z významných evropských firem jako Bank of America, Coca-cola, BASF, ING nebo Santander. O vítězích se rozhodne 25.května v Miláně.

Chambers Europe Awards jsou od roku 2007, kdy byly uděleny poprvé, součástí celosvětové série ocenění Chambers Global Awards, které mají kořeny již v roce 1999. Ceny jsou udělovány každoročně společností Chambers and Partners, která je považována za jednu z nejvýznamnějších organizací zaměřených na hodnocení právnických služeb a právníků po celém světě.

V rámci nominace byly vyzdvihnuty zejména aktivity Pražské plynárenské v oblasti podkategorie životního prostředí a udržitelnosti. Společnost se dlouhodobě aktivně věnuje prosazování využití stlačeného biometanu (bioCNG) a stlačeného zemního plynu (CNG) v dopravě. Provozuje sít jedenácti plnicích stanic, v jejichž rámci dodává svým zákazníkům výhradně bioCNG. Pro výrobu biometanu jsou využívány biologicky rozložitelné odpady například ze skládek, čistíren odpadních vod, zpracování kejdy, hnoje apod. Vyprodukované emise jsou při jeho spalování mnohonásobně nižší než u benzínu, nafty či LPG.

„Snažíme se tímto způsobem reagovat na výrazně rostoucí poptávku motoristů po čisté mobilitě. Stále více z nich chce využívat svá vozidla v co největší míře udržitelně a my jim jdeme touto formou naproti“, uvedl v této souvislosti předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

Významná je dále spolupráce Pražské plynárenské a dalších společností, např. v oblasti ekologicky šetrných vozidel pro svoz odpadu, úklid ulic nebo doručovací služby. V neposlední řadě pak i aktivity společnosti v oblasti využití vodíku v dopravě, kdy připravuje v rámci Prahy vybudování tří vodíkových plnicích stanic.

Pražská plynárenská vnímá otázky ESG nejen jako záležitost zodpovědného chování firem, ale také jako nástroj dlouhodobého obchodního úspěchu. Udržitelnost v environmentálních, sociálních a etických otázkách řízení vede s větší pravděpodobností k dlouhodobě „udržitelnost“ podnikání. Interní právní tým Pražské plynárenské implementuje inovativní řešení nejen vlastními silami, ale spolupracuje i s předními advokátními kancelářemi zabývajícími se tématy ESG, a to především s advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.