Zastupitelstvo hlavního města Prahy podpořilo zvýšení bezpečnosti dodávek zemního plynu pro Pražany

Zastupitelstvo hlavního města Prahy, jako jediný akcionář společnosti Pražská plynárenská Holding, a. s., vlastnící  100% akcií společnosti Pražská plynárenská, a. s.,  schválilo na svém dnešním zasedání dodatečné financování Pražské plynárenské formou  půjčky (úvěru) ve výši dvou miliard korun.  

 

Uvedené má přímou souvislost se snahou  Pražské plynárenské o maximalizaci  zajištění bezpečnosti dodávek zemního plynu pro své zákazníky, vzhledem k současné složité a turbulentní situaci na energetickém trhu a geopolitické situaci. 

 

Podpora hlavního města Prahy je zásadním krokem, díky kterému může nyní  společnost v maximální míře  zajistit  zásobu zemního plynu uloženou v podzemních zásobnících, pro zimní sezonu 2022/2023. 

 

Uvedené může navíc realizovat  bez ohledu na konečný výsledek probíhajících jednání, která jsou v této věci  vedena mezi dodavateli zemního plynu a MPO a  týkají se  zpřísňujících požadavků na navýšení předmětných zásob a případné spoluúčasti státu na uvedeném. 

 

„Bezpečnost a stabilita dodávek zákazníkům je pro nás prvořadou  prioritou a snažíme se proto jednat v této oblasti  proaktivně a bez ohledu na výsledek jednání o případné účasti státu. Pražská plynárenská je nyní nejbezpečnějším dodavatelem plynu  v republice.  Velmi oceňuji postoj a pomoc hlavního města Prahy v této věci. Budeme samozřejmě rádi i za případnou spoluúčast státu v rámci zajištění zásoby zemního plynu na příští zimní topnou sezonu a v takovém případě budeme  dodatečné financování města  čerpat v menší míře“, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.   

 

„Všichni sledujeme turbulentní situaci na energetickém trhu, která nemá v moderní historii obdoby. Daným krokem posilujeme finanční stabilitu tradiční pražské společnosti, tak aby nebyly ohroženy dodávky plynu domácnostem. Současná situace s ohledem na téměř desetinásobný růst cen plynu na burze vyvolává potřebu na vyšší  finanční hotovost, aby společnost mohla i nadále zdravě fungovat. Tyto finanční prostředky jsou určeny pro vtláčení plynu do zásobníku plynu“ uvedl radní pro oblast správy majetkových podílů Jan Chabr.

 

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Sjednání smlouvy online

Spočítejte si, jaké s našimi produkty budete platit zálohy a rovnou si sjednejte smlouvu online.

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce.

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.