Zastupitelstvo hlavního města Prahy podpořilo zvýšení bezpečnosti dodávek zemního plynu pro Pražany

Zastupitelstvo hlavního města Prahy, jako jediný akcionář společnosti Pražská plynárenská Holding, a. s., vlastnící  100% akcií společnosti Pražská plynárenská, a. s.,  schválilo na svém dnešním zasedání dodatečné financování Pražské plynárenské formou  půjčky (úvěru) ve výši dvou miliard korun.  

 

Uvedené má přímou souvislost se snahou  Pražské plynárenské o maximalizaci  zajištění bezpečnosti dodávek zemního plynu pro své zákazníky, vzhledem k současné složité a turbulentní situaci na energetickém trhu a geopolitické situaci. 

 

Podpora hlavního města Prahy je zásadním krokem, díky kterému může nyní  společnost v maximální míře  zajistit  zásobu zemního plynu uloženou v podzemních zásobnících, pro zimní sezonu 2022/2023. 

 

Uvedené může navíc realizovat  bez ohledu na konečný výsledek probíhajících jednání, která jsou v této věci  vedena mezi dodavateli zemního plynu a MPO a  týkají se  zpřísňujících požadavků na navýšení předmětných zásob a případné spoluúčasti státu na uvedeném. 

 

„Bezpečnost a stabilita dodávek zákazníkům je pro nás prvořadou  prioritou a snažíme se proto jednat v této oblasti  proaktivně a bez ohledu na výsledek jednání o případné účasti státu. Pražská plynárenská je nyní nejbezpečnějším dodavatelem plynu  v republice.  Velmi oceňuji postoj a pomoc hlavního města Prahy v této věci. Budeme samozřejmě rádi i za případnou spoluúčast státu v rámci zajištění zásoby zemního plynu na příští zimní topnou sezonu a v takovém případě budeme  dodatečné financování města  čerpat v menší míře“, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.   

 

„Všichni sledujeme turbulentní situaci na energetickém trhu, která nemá v moderní historii obdoby. Daným krokem posilujeme finanční stabilitu tradiční pražské společnosti, tak aby nebyly ohroženy dodávky plynu domácnostem. Současná situace s ohledem na téměř desetinásobný růst cen plynu na burze vyvolává potřebu na vyšší  finanční hotovost, aby společnost mohla i nadále zdravě fungovat. Tyto finanční prostředky jsou určeny pro vtláčení plynu do zásobníku plynu“ uvedl radní pro oblast správy majetkových podílů Jan Chabr.

 

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.