Zákazníci Pražské plynárenské jezdí na bioCNG

Pražská plynárenská dodávkami pokročilého biopaliva přispívá k lepšímu životnímu prostředí v Praze. Spalováním bioCNG se proti spalování tekutých fosilních paliv ušetří více než deset tisíc tun oxidu uhličitého ročně.

Aktuálně jezdí zákazníci Pražské plynárenské na bioCNG. Prodej bioCNG je samozřejmě virtuální, protože biometan je přimíchán do plynovodu se zemním plynem, prokazatelné ale je, že byl tento plyn doručen na český trh i že byl na našem trhu využit. Pro výrobu bioCNG jsou využívány biologicky rozložitelné odpady například z výroby potravin (masozpracující průmysl, mlékárenství, zemědělství – živočišná a rostlinná výroba, ale i distribuce potravin: velkosklady, maloobchod atp.) nebo obnovitelná biomasa jako je kukuřice, řepka apod.

BioCNG začala Pražská plynárenská nabízet v menším rozsahu motoristům již v závěru loňského roku.

„Snažíme se tímto způsobem reagovat na výrazně rostoucí poptávku motoristů po čisté mobilitě. Stále více z nich chce využívat svá vozidla v co největší míře udržitelně a my jim jdeme touto formou naproti“, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

Aktuality

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.