V Pražské plynárenské proběhl začátkem letošního roku audit

Audit zkoumal ceny, za které společnost nakupuje reklamu v médiích. A ten vyšel pro Pražskou plynárenskou velmi pozitivně. V roce 2018 činila úspora 15 milionů korun. Informuje o tom Echo24. 

„Jednalo se o nákladový audit, který se týkal cen, za které naše společnost nakupuje reklamní prostor v médiích. Byl realizován společností Flemedia, která na českém a slovenském trhu působí od roku 2004. Týkal se roku 2018, nicméně lze jej z velké míry uplatnit i pro rok 2017, kdy jsme v rámci nákupu mediálního prostoru dosahovali podmínek velmi podobných,“ řekl pro Echo24 tiskový mluvčí společnosti Miroslav Vránek.

„Z nákladového auditu vyplývá, že ve všech sledovaných případech je cena vyjednaná ze strany naší společnosti lepší než tržní benchmark a to dle jednotlivých médií a mediálních domů v rozmezí o 8 až 32 procent. V této souvislosti je v rámci předmětného nákladového auditu ve sledovaných případech vyčíslena celková úspora téměř 15,3 milionů korun,“ dodal Vránek.

Pražská plynárenská v roce 2018 také zaznamenala třetí nejvyšší zisk v období posledních deseti let, když konsolidovaný zisk činil před zdaněním 1,279 miliard korun. Podle 6 drží Pražská plynárenská již druhým rokem cenu pod 800 korun za megawatthodinu. „V rámci jednotlivých cenových produktů však mohli zákazníci dosáhnout ceny ještě výrazně nižší,“ uvádí tisková zpráva této městské společnosti. 

Ačkoliv je jejím hlavním produktem prodej plynu, orientuje se i na další segmenty. Mezi nejvýraznější patří prodej elektrické energie. Na deset odběrných míst plynu eviduje Pražská plynárenská jedno odběrné místo elektřiny. „Již nevystupujeme jen jako prodejce zemního plynu a elektrické energie, ale snažíme se profilovat i jako poskytovatel souvisejících služeb a chytrých řešení. Naší přidanou hodnotou je větší zákaznický komfort, efektivní využívání zdrojů a energetické úspory,“ shrnuje rozšíření služeb Pražské plynárenské její šéf Pavel Janeček.

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Vážení zákazníci, velmi si vážíme zvýšeného zájmu o naše služby. I přes veškeré úsilí však dochází k přetížení většiny dostupných kanálů, což může mít za následek delší čekací dobu na vyřízení telefonických a písemných požadavků včetně odbavení v obchodních kancelářích. Naši zaměstnanci Vám děkují za pochopení v tomto náročném období.