Tisková zpráva 3.7.2019

Pražská plynárenská v roce 2018: třetí nejvyšší konsolidovaný zisk v historii, ceny pro domácnosti patřily mezi nejnižší  za posledních 10 let a podpora ekologických zdrojů.
 

Pražská plynárenská dosáhla v roce 2018 konsolidovaného zisku před zdaněním ve výši 1,279 miliardy korun. Přestože zisk byl nižší než v přechozích dvou letech, jde o třetí nejlepší výsledek hospodaření za posledních deset let. Pražské plynárenské se zároveň nadále daří plnit cíl stabilizace a snižování ceny plynu pro koncového zákazníka.

„Osobně mne velmi těší, že se nám podařilo dosáhnout velmi dobrých hospodářských výsledků, aniž bychom museli promítnout neustále rostoucí cenu zemního plynu na velkoobchodních trzích do koncových cen našim zákazníkům, tak jako učinili mnozí naši konkurenti. Pražská plynárenská podniká za účelem zisku, avšak nikoliv zisku za každou cenu.“ komentoval hospodářský výsledek roku 2018 předseda představenstva Ing. Pavel Janeček, který zároveň konstatoval, že „všechny cíle, které si před sebe společnost postavila, se podařilo naplnit.“

Již druhým rokem drží tato strategická pražská firma průměrnou cenu plynu pod hranicí 800 Kč za MWh,   v rámci   jednotlivých cenových produktů však  mohli zákazníci dosáhnout ceny ještě výrazně nižší.  

 

Přestože hlavním posláním Pražské plynárenské zůstává prodej plynu, společnost v posledních letech úspěšně diverzifikuje svoji tržní pozici. Počet vlastních odběrných míst elektřiny plynaři od roku 2014 zvyšují v průměru o 23 % ročně. Za poslední tři roky se tak počet přípojek zdvojnásobil a dnes platí, že na deset odběrných míst plynu firma obsluhuje jedno  s elektřinou.

Elektřina se pomalu ale jistě stala významným vedlejším byznysem Pražské plynárenské. Ambice společnosti se však neomezují jen na dodávání energie. Svoji pozornost firma zaměřuje na navrhování celkových řešení, která zákazníkům šetří energii a čas, a tím i peníze. „Již nevystupujeme jen jako prodejce zemního plynu a elektrické energie, ale snažíme se profilovat i jako poskytovatel souvisejících služeb a chytrých řešení. Naší přidanou hodnotou je větší zákaznický komfort, efektivní využívání zdrojů a energetické úspory,“ shrnuje rozšíření služeb Pražské plynárenské Ing. Pavel Janeček.

Pražská plynárenská je známá svým dlouhodobým důrazem na rozšíření čisté mobility. V současnosti provozuje již 9 vlastních CNG čerpacích stanic pro veřejnost a plyn dodává   pro  26 dalších CNG stanic. V portfoliu společnosti je i půjčovna osobních vozidel na CNG a každý Pražan již mohl pocítit, že  flotila svozové společnosti Pražské služby přešla z vysoko-objemových dieslových motorů právě na ekologický pohon CNG. Méně známá je skutečnost, že Pražská plynárenská dodává na pražské střechy rovněž malé fotovoltaické elektrárny. Pražanům tak pomáhá přesunout se z role čistých spotřebitelů do kategorie tzv. prosumers a ulehčuje jak životnímu prostředí, tak i jejich peněženkám.

Detaily z hospodaření Pražské plynárenské a.s. v roce 2018 naleznete ve Výroční zprávě společnosti zde:
https://www.ppas.cz/sites/default/files/vyrocni-zpravy/190502_aktivn%C3%AD%20obsah_VZ%202018.pdf

Mgr. Miroslav Vránek
e-mail: miroslav.vranek@ppas.cz

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Sjednání smlouvy online

Spočítejte si, jaké s našimi produkty budete platit zálohy a rovnou si sjednejte smlouvu online.

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce.

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.