Pražská plynárenská zveřejní politiku odměňování členů svých statutárních orgánů

Pražská plynárenská v rámci své strategie otevřenosti a transparentnosti zpracovala a volně veřejnosti zpřístupní jednotnou politiku odměňování členů svých statutárních orgánů. Tato politika vymezuje základní východiska, pravidla a kritéria pro odměňování členů představenstva a dozorčí rady společnosti.

„Jsem rád, že jsme k tomuto kroku, jako jedni z prvních ne-li vůbec první z městských společností, přistoupili. Jsme přesvědčeni, že větší transparentnost právě v této veřejností velmi sledované oblasti, je jedním z důležitých předpokladů budování důvěryhodnosti firmy“, uvedl předseda představenstva Martin Pacovský.

Způsob odměňování členů orgánů Pražské plynárenské je nastaven tak, aby přispěl k loajalitě a motivaci při naplňování celkové strategie společnosti, obchodních cílů a  prosazování jejích dlouhodobých zájmů. Usiluje o zajištění, udržení a motivaci členů orgánů společnosti tak, aby tyto pozice byly obsazeny kvalifikovanými, schopnými a zkušenými osobami, které budou naplňovat cíle společnosti a úkoly před ní postavené. V případě členů  představenstva zohledňuje jejich řídící funkci a odpovědnost za odchodní vedení společnosti, zatímco do odměňování členů dozorčí rady se promítá  jejich  funkce kontrolní.

Předmětnou politiku odměňování zpřístupní společnost v rámci svých webových stránek.

Pražská plynárenská patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou spolehlivě zásobuje bezmála 426 tisíc odběrných míst po celé republice. Společnost je ve vlastnictví hlavního města Prahy.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.