Pražská plynárenská v roce 2020: nárůst zisku i počtu zákazníků

Pražská plynárenská dosáhla v roce 2020 zisku před zdaněním ve výši 1,049 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst 26%.

Tohoto výsledku se Pražské plynárenské podařilo dosáhnout i přes pokles prodeje zemního plynu způsobený zejména snížením spotřeby podniků a služeb v důsledku opatření souvisejících s pandemií Covid-19. To se podařilo kompenzovat nárůstem prodeje elektřiny, efektivními nákupy plynu na velkoobchodním trhu a využitím úspor a rezerv v rámci společnosti.

Celkový počet odběrných míst elektřiny i plynu vzrostl na konci roku na bezmála 426 tisíc. To je nejvyšší číslo od roku 2014, kdy Pražská plynárenská přešla do vlastnictví hlavního města Prahy.     

Pozitivní vývoj zaznamenala Pražská plynárenská také v rámci prodeje stlačeného zemního plynu pro pohon automobilů (CNG). Odběr na 10 plnicích stanicích v majetku Pražské plynárenské se v porovnání s rokem 2019 navýšil o 14%.

„I přes velmi náročné období byla firma schopná zajistit spolehlivé dodávky energií svým zákazníkům. V některých oblastech pandemie dokonce přispěla k nastartování nových procesů. Jedná se zejména o výrazné rozvinutí bezkontaktní obsluhy zákazníků, urychlilo se i zavádění online řešení uvnitř společnosti. Právě digitalizace bude hrát velkou roli při přechodu Pražské plynárenské na moderní energetickou firmu,“ uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

vydelky

Pražská plynárenská patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou spolehlivě zásobuje bezmála 426 tisíc odběrných míst po celé republice. Společnost je ve vlastnictví hlavního města Prahy a svému akcionáři ročně přispívá přes 500 mil. korun do rozpočtu na rozvoj života Pražanů.

 

Aktuality

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.