Pražská plynárenská spouští expanzi na trhu s teplem. Láká i zákazníky připojené na horkovod z Mělníka

Zdroj: ekonomickydenik.cz

Pražská plynárenská se chystá na expanzi v oboru teplárenství. Již dnes zásobuje teplem okolo 10 tisíc domácností, další chce získat i díky spolupráci s pražským magistrátem a městskými částmi. Městem vlastněná Pražská plynárenská je připravena se o zákazníky „poprat“ i s tradičním dodavatelem tepelné energie v hlavním městě – s Pražskou teplárenskou.

Firemní plány poodhalil předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský během vystoupení na konferenci Transformace českého teplárenství, kterou v úterý pořádal Institut pro veřejnou diskusi. Další informace lze vyčíst z nedávno zveřejněné výroční zprávy společnosti Prometheus, což je dceřiná firma Pražské plynárenské se zaměřením na oblast energetických služeb včetně výstavby a provozování zdrojů tepla.

Příkladem může být smlouva o vzniku společného podniku s městskou částí Praha 19-Kbely. „V rámci tohoto projektu bude do konce roku 2022 přestavěno stávající tepelné hospodářství na zemní plyn a zrušen stávající tepelný přivaděč z hnědouhelné elektrárny v Mělníku. Tento projekt má rovněž významný ekologický dopad, dojde ke snížení uhlíkové stopy o 3200 tun CO2 ročně,“ uvádí dále výroční zpráva podniku Prometheus.

Prometheus působí vedle Prahy také ve Středočeském kraji, Českém Krumlově a Vrchlabí, celkový výkon tepelných zdrojů dosahuje 62 MWt. Loni dodal zákazníkům celkem 232 tisíc gigajoulů (GJ) tepla. Díky převzetí nových zdrojů má letošní dodávka tepla vzrůst na 344 tisíc GJ. Letos chce Prometheus do expanze v teplárenství investovat podle výroční zprávy 68 milionů korun.

Vedle Pražské plynárenské se na přetahování zákazníků Pražské teplárenské chystá také Pražská energetika (PRE), jak v nedávném rozhovoru pro Ekonomický deník zmínil generální ředitel PRE Pavel Elis. „Tyto služby nabízí naše dceřiná firma PREměření, máme už několik menších projektů. Nabízíme sdružením vlastníků a bytovým družstvům provozování kogeneračních jednotek, kondenzačních plynových kotlů a tepelných čerpadel,“ řekl Pavel Elis.

Na trhu distribuce tepla v hlavním městě dnes dominuje skupina Veolia Energie, která na konci loňského roku od EPH koupila Pražskou teplárenskou. Hlavním výrobcem tepla pro Prahu je stará hnědouhelná elektrárna v Mělníce, kterou vlastní Energotrans ze Skupiny ČEZ. Ten chystá náhradu uhelných bloků za moderní zdroje na zemní plyn, biomasu a komunální odpad, oproti původním plánům však projekt nabírá zpoždění.

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Vážení zákazníci, velmi si vážíme zvýšeného zájmu o naše služby. I přes veškeré úsilí však dochází k přetížení většiny dostupných kanálů, což může mít za následek delší čekací dobu na vyřízení telefonických a písemných požadavků včetně odbavení v obchodních kancelářích. Naši zaměstnanci Vám děkují za pochopení v tomto náročném období.