Pražská plynárenská se důrazně ohrazuje proti zveřejňování nepravdivých a zavádějících informací

Dne 2. 5. 2019 byl na webové stránce www.seznamzpravy.cz v rubrice „Domácí“ zveřejněn redaktorem Radkem Nohlem článek „Vyšetřují obří daňové podvody v pražské městské firmě. Jde o případ z doby, kdy Prahu řídilo ANO“. Následně byl tentýž den zveřejněn článek s názvem „Obří podvod v městské firmě bude řešit vedení Prahy“. Předmětem těchto článků je obchod s plynem, který Pražská plynárenská realizovala na německém trhu a tvrzení, že vedení Pražské plynárenské mělo vědět, že se účastní rozsáhlého podvodu s DPH.

Společnost Pražská plynárenská se proti tvrzením uvedeným ve zmíněném článku striktně ohrazuje. Ve společnosti Pražská plynárenská (jak uvádí výše zmíněný titulek) k žádným daňovým podvodům nedošlo. Redaktor článku použil dosud neveřejně přístupné informace, přičemž cituje z tzv. výzvy finančního úřadu k prokázání skutečnosti, kterou mohl opatřit pouze v důsledku zcela zjevného porušení zákonem stanovené povinnosti mlčenlivosti konkrétních osob. Tuto výzvu pak nesprávně interpretoval a z kontextu vytržených informací pak učinil nesprávný závěr, že v naší společnosti mělo dojít k „Obřímu daňovému podvodu“. Takové informace jsou zcela klamavé a nepravdivé. Pražská plynárenská, žádný její zaměstnanec ani spolupracovník nejsou v souvislosti se zmíněným případem obviněni ani vyšetřováni. 

V rámci ochrany naší dobré pověsti musíme sdělené informace uvést na pravou míru při respektování povinnosti mlčenlivosti jak ve vztahu k šetření Policie ČR, tak i ve vztahu k probíhajícímu řízení u finančního úřadu. K šetření Policie platí, že Policie ČR neprošetřuje Pražskou plynárenskou ani její zaměstnance, ale jiné subjekty. K probíhajícímu řízení u finančního úřadu lze v obecné rovině konstatovat, že úhrada ceny plynu proběhla v případě zmíněného obchodu po jeho řádném dodání naší společnosti, a to v souladu s platnou legislativou a dohodnutou smlouvou o dodávce plynu, na příslušný k tomu určený tzv. zveřejněný bankovní účet v celostátním registru plátců daně z přidané hodnoty a smluvní dodavatel Pražské plynárenské podle našich informací řádně DPH odvedl. Podstata sporu s finančním úřadem při interpretaci daňových předpisů pak spočívá ve skutečnosti, že Pražská plynárenská měla podle finančního úřadu prověřovat nejen svého dodavatele, kterého řádně prověřila před začátkem obchodování, ale i další jeho případné obchodní partnery, které ovšem nezná a z podstaty obchodování nemohla znát a k čemuž samozřejmě nemá (na rozdíl od finančního úřadu či jiných subjektů) žádné legální možnosti. 

představenstvo Pražské plynárenské, a.s.

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznický portál

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Aktuální odstávky v distribuční zóně Pražské plynárenské Distribuce 

 

Aktuální odstávky plynu najdete na  této stránce.

Co mám dělat, když cítím plyn

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte pohotovostní  linku na číslo 1239.

Na této nepřetržité pohotovostní lince můžete nahlásit následující události:

  • veškeré úniky zemního plynu
  • poruchy dodávky zemního plynu do místa spotřeby
  • závady nebo úniky na plynoměru
  • poruchy a závady na zařízení v majetku či užívání společnosti Pražská plynárenská Distribuce (plynovod, regulační stanice, přípojky atd.)

 

Další informace najdete na webu PPD.

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit na možnou delší čekací dobu na našich obchodních kancelářích. Pokud nás plánujete navštívit, zvažte prosím využití zákaznického portálu, kde většinu požadavků vyřídíte pohodlně on-line, nebo rezervaci Vaší návštěvy. Děkujeme za pochopení.