Pražská plynárenská se důrazně ohrazuje proti zveřejňování nepravdivých a zavádějících informací

Dne 2. 5. 2019 byl na webové stránce www.seznamzpravy.cz v rubrice „Domácí“ zveřejněn redaktorem Radkem Nohlem článek „Vyšetřují obří daňové podvody v pražské městské firmě. Jde o případ z doby, kdy Prahu řídilo ANO“. Následně byl tentýž den zveřejněn článek s názvem „Obří podvod v městské firmě bude řešit vedení Prahy“. Předmětem těchto článků je obchod s plynem, který Pražská plynárenská realizovala na německém trhu a tvrzení, že vedení Pražské plynárenské mělo vědět, že se účastní rozsáhlého podvodu s DPH.

Společnost Pražská plynárenská se proti tvrzením uvedeným ve zmíněném článku striktně ohrazuje. Ve společnosti Pražská plynárenská (jak uvádí výše zmíněný titulek) k žádným daňovým podvodům nedošlo. Redaktor článku použil dosud neveřejně přístupné informace, přičemž cituje z tzv. výzvy finančního úřadu k prokázání skutečnosti, kterou mohl opatřit pouze v důsledku zcela zjevného porušení zákonem stanovené povinnosti mlčenlivosti konkrétních osob. Tuto výzvu pak nesprávně interpretoval a z kontextu vytržených informací pak učinil nesprávný závěr, že v naší společnosti mělo dojít k „Obřímu daňovému podvodu“. Takové informace jsou zcela klamavé a nepravdivé. Pražská plynárenská, žádný její zaměstnanec ani spolupracovník nejsou v souvislosti se zmíněným případem obviněni ani vyšetřováni. 

V rámci ochrany naší dobré pověsti musíme sdělené informace uvést na pravou míru při respektování povinnosti mlčenlivosti jak ve vztahu k šetření Policie ČR, tak i ve vztahu k probíhajícímu řízení u finančního úřadu. K šetření Policie platí, že Policie ČR neprošetřuje Pražskou plynárenskou ani její zaměstnance, ale jiné subjekty. K probíhajícímu řízení u finančního úřadu lze v obecné rovině konstatovat, že úhrada ceny plynu proběhla v případě zmíněného obchodu po jeho řádném dodání naší společnosti, a to v souladu s platnou legislativou a dohodnutou smlouvou o dodávce plynu, na příslušný k tomu určený tzv. zveřejněný bankovní účet v celostátním registru plátců daně z přidané hodnoty a smluvní dodavatel Pražské plynárenské podle našich informací řádně DPH odvedl. Podstata sporu s finančním úřadem při interpretaci daňových předpisů pak spočívá ve skutečnosti, že Pražská plynárenská měla podle finančního úřadu prověřovat nejen svého dodavatele, kterého řádně prověřila před začátkem obchodování, ale i další jeho případné obchodní partnery, které ovšem nezná a z podstaty obchodování nemohla znát a k čemuž samozřejmě nemá (na rozdíl od finančního úřadu či jiných subjektů) žádné legální možnosti. 

představenstvo Pražské plynárenské, a.s.

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Vážení zákazníci, velmi si vážíme zvýšeného zájmu o naše služby. I přes veškeré úsilí však dochází k přetížení většiny dostupných kanálů, což může mít za následek delší čekací dobu na vyřízení telefonických a písemných požadavků včetně odbavení v obchodních kancelářích. Naši zaměstnanci Vám děkují za pochopení v tomto náročném období.