Pražská plynárenská, Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha budou spolupracovat na rozvoji energetického hospodářství a vodíkových technologií

Trojstranné memorandum, týkající se vzájemné spolupráce při rozvoji, provozování, financování a modernizaci energetického hospodářství v rámci Sportovního areálu Eden, podepsala dnes Pražská plynárenská, Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha. Předmětem memoranda je vzájemná spolupráce a předávání zkušeností v oblasti provozování, financování, zajišťování dotací a modernizace energetického hospodářství, obnovitelných zdrojů a vodíkových technologií. Pražská plynárenská se v tomto rámci soustředí zejména na plynové kotelny, kogenerační jednotky, tepelná čerpadla a vodíkové technologie.

„Ve vztahu k regionu a jeho obyvatelům plní naše společnost nejen roli spolehlivého a významného dodavatele energií a poskytovatele energetických služeb, ale současně i společensky odpovědného partnera přispívajícího k udržitelnému rozvoji Prahy. V tomto rámci tak logicky považujeme i ochranu životního prostředí a aktivní prosazování nových energetických technologií a řešení za neoddělitelnou součást svých podnikatelských aktivit a aktivně se tak snažíme podílet na utváření regionu hlavního města Prahy jako místa pro kvalitní a spokojený život jeho obyvatel. Jsme rádi, že v tomto rámci můžeme spolupracovat s tak silnými partnery, jakými jsou Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

Mezi strategické cíle Pražské plynárenské patří mimo jiné nabízet svým zákazníkům v budoucnu minimálně 75% zelených produktů, v rámci své činnosti výrazně podporovat využívání moderních technologických řešení, pružně reagovat na výzvy nové energetiky a poskytovat související odborné poradenství v oblasti zavádění inovativních technologií a dosahování energetických úspor. V neposlední řadě zajistit v rámci Koncernu Pražská plynárenská uhlíkově neutrální provoz.

„Podíl Pražské energetiky na revitalizaci sportovního areálu SK Slavia spočívá v rekonstrukci energetických sítí v celém sportovním areálu SK Slavia, popřípadě ve vybudování nových sítí včetně možnosti datových přenosů, které umožní instalace fotovoltaických elektráren a následně i moderních osvětlovacích systémů s úspornými svítidly. Pro vytápění sportovišť a dalších prostor počítáme s využitím technologií tepelných čerpadel, která jsou dnes perspektivním způsobem vysoce efektního a úsporného vytápění. To vše se bude realizovat s cílem dosažení energetické soběstačnosti, snížení nákladů na energie a vstřícnosti k životnímu prostředí s vysokým uživatelským komfortem,“ říká Rudolf Červenka, ředitel úseku Energetické služby dceřiné společnosti PREměření.

Ta se ve Skupině PRE stará právě o takové projekty a má za sebou stovky úspěšných realizací jak ve spolupráci s pražskými městskými částmi, tak ve firemní či v individuální sféře. Zkušenosti získané z dosavadních realizací například v obecních objektech Prahy 14, kdy tak zvaný energetický management „hlídá“ spotřebu energií a vody, aby nedocházelo k nečekaným ztrátám a plýtvání, opravňují Sportovní klub Slavia Praha k optimistickým očekáváním dosažení zajímavých úspor po realizaci všech navržených opatření.

"Sportovní klub Slavia Praha provozuje ve Vršovicích rozsáhlá sportoviště, mimo jiné energeticky náročné provozy jako zimní stadion, tři plavecké bazény, nebo komplex sportovních hal. Dramaticky se zvyšující ceny energií nás donutily přemýšlet o modernizaci energetického hospodářství s důrazem na obnovitelné zdroje a jiné moderní technologie. Mám velkou radost, že jsme v Pražské plynárenské a Pražské energetice našli silné partnery se kterými vybudujeme v areálu v Edenu moderní energetické hospodářství a ukážeme tím tak třeba i cestu dalším sportovním klubům, které změny na trhu s energiemi rovněž citelně zasáhly", uvedl předseda představenstva Jiří Vrba.

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Vážení zákazníci, velmi si vážíme zvýšeného zájmu o naše služby. I přes veškeré úsilí však dochází k přetížení většiny dostupných kanálů, což může mít za následek delší čekací dobu na vyřízení telefonických a písemných požadavků včetně odbavení v obchodních kancelářích. Naši zaměstnanci Vám děkují za pochopení v tomto náročném období.