Pražská plynárenská, Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha budou spolupracovat na rozvoji energetického hospodářství a vodíkových technologií

Trojstranné memorandum, týkající se vzájemné spolupráce při rozvoji, provozování, financování a modernizaci energetického hospodářství v rámci Sportovního areálu Eden, podepsala dnes Pražská plynárenská, Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha. Předmětem memoranda je vzájemná spolupráce a předávání zkušeností v oblasti provozování, financování, zajišťování dotací a modernizace energetického hospodářství, obnovitelných zdrojů a vodíkových technologií. Pražská plynárenská se v tomto rámci soustředí zejména na plynové kotelny, kogenerační jednotky, tepelná čerpadla a vodíkové technologie.

„Ve vztahu k regionu a jeho obyvatelům plní naše společnost nejen roli spolehlivého a významného dodavatele energií a poskytovatele energetických služeb, ale současně i společensky odpovědného partnera přispívajícího k udržitelnému rozvoji Prahy. V tomto rámci tak logicky považujeme i ochranu životního prostředí a aktivní prosazování nových energetických technologií a řešení za neoddělitelnou součást svých podnikatelských aktivit a aktivně se tak snažíme podílet na utváření regionu hlavního města Prahy jako místa pro kvalitní a spokojený život jeho obyvatel. Jsme rádi, že v tomto rámci můžeme spolupracovat s tak silnými partnery, jakými jsou Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

Mezi strategické cíle Pražské plynárenské patří mimo jiné nabízet svým zákazníkům v budoucnu minimálně 75% zelených produktů, v rámci své činnosti výrazně podporovat využívání moderních technologických řešení, pružně reagovat na výzvy nové energetiky a poskytovat související odborné poradenství v oblasti zavádění inovativních technologií a dosahování energetických úspor. V neposlední řadě zajistit v rámci Koncernu Pražská plynárenská uhlíkově neutrální provoz.

„Podíl Pražské energetiky na revitalizaci sportovního areálu SK Slavia spočívá v rekonstrukci energetických sítí v celém sportovním areálu SK Slavia, popřípadě ve vybudování nových sítí včetně možnosti datových přenosů, které umožní instalace fotovoltaických elektráren a následně i moderních osvětlovacích systémů s úspornými svítidly. Pro vytápění sportovišť a dalších prostor počítáme s využitím technologií tepelných čerpadel, která jsou dnes perspektivním způsobem vysoce efektního a úsporného vytápění. To vše se bude realizovat s cílem dosažení energetické soběstačnosti, snížení nákladů na energie a vstřícnosti k životnímu prostředí s vysokým uživatelským komfortem,“ říká Rudolf Červenka, ředitel úseku Energetické služby dceřiné společnosti PREměření.

Ta se ve Skupině PRE stará právě o takové projekty a má za sebou stovky úspěšných realizací jak ve spolupráci s pražskými městskými částmi, tak ve firemní či v individuální sféře. Zkušenosti získané z dosavadních realizací například v obecních objektech Prahy 14, kdy tak zvaný energetický management „hlídá“ spotřebu energií a vody, aby nedocházelo k nečekaným ztrátám a plýtvání, opravňují Sportovní klub Slavia Praha k optimistickým očekáváním dosažení zajímavých úspor po realizaci všech navržených opatření.

"Sportovní klub Slavia Praha provozuje ve Vršovicích rozsáhlá sportoviště, mimo jiné energeticky náročné provozy jako zimní stadion, tři plavecké bazény, nebo komplex sportovních hal. Dramaticky se zvyšující ceny energií nás donutily přemýšlet o modernizaci energetického hospodářství s důrazem na obnovitelné zdroje a jiné moderní technologie. Mám velkou radost, že jsme v Pražské plynárenské a Pražské energetice našli silné partnery se kterými vybudujeme v areálu v Edenu moderní energetické hospodářství a ukážeme tím tak třeba i cestu dalším sportovním klubům, které změny na trhu s energiemi rovněž citelně zasáhly", uvedl předseda představenstva Jiří Vrba.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.