Pražská plynárenská podpořila energetické úspory soutěží „Šetříme Prahu“

Pražská plynárenská spustila v listopadu loňského roku, v rámci podpory energetických úspor v Praze, soutěž „Šetříme Prahu“. Ta byla určena pro městské části Hlavního města Prahy, příspěvkové organizace Hlavního města Prahy a rovněž pro společnosti vlastněné Hlavním městem Prahou, které využívají zemní plyn a nachází se v distribučním území společnosti Pražská plynárenská Distribuce. Cílem soutěže bylo dosažení co nejvyšší úspory a snížení spotřeby zemního plynu v topné sezóně, tj. od 1.11. 2022 do 30.4. 2023.

Tři organizace, kterým se podařilo realizovat v souladu s pravidly soutěže největší procentuální úspory zemního plynu v daném období, získávají finanční příspěvky na realizaci dalších investičních opatření pro dlouhodobé snižování spotřeby energie. 

Vítězové letošního ročníku jsou: 1. místo Městská část Praha-Dolní Chabry, 2. místo Pečovatelské centrum Praha 7 a 3. místo Základní škola Fr. Plamínkové s rozšířenou výukou cizích jazyků Praha 7.

„Obyvatelé a firmy v Praze ušetřili v rámci uplynulé topné sezony, oproti pětiletému průměru, 130 milionů kubíků zemního plynu. Z toho je jasně patrné, že energetické úspory jsou rezonujícím tématem a naše společnost se mu velmi intenzivně věnuje.  Projekt „Šetříme Prahu“ je jedním z mnoha kroků, které v této oblasti podnikáme“, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský. 

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Sjednání smlouvy online

Spočítejte si, jaké s našimi produkty budete platit zálohy a rovnou si sjednejte smlouvu online.

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce.

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.