Pražská plynárenská otevřela další CNG stanici

Pro CNG si od začátku února mohou řidiči přijet i k nové plnicí stanici do areálu P3 Logistic Parks v Horních Počernicích. Jedná se o již jedenáctou plničku Pražské plynárenské. Plnička byla záměrně postavena na tomto místě. Důvodem je spolupráce Pražské plynárenské s on-line supermarketem Rohlík. Rohlik.cz pro své rozvozy využívá právě vozů s pohonem na CNG. Stanice má výkon 300 m3 za hodinu a má čtyři  výdejní místa.

Na této stanici řidiči načerpají zemní plyn s příměsí biosložky, tzv. nízkoemisní bioCNG, který u motoristů zaznamenal značný zájem. „I přes pandemickou situaci se nám v uplynulém roce podařilo zvýšit prodej CNG a BioCNG na našich plnicích stanicích o 25 % v porovnání s rokem 2020, což představuje nejvyšší meziroční nárůst ze všech prodejců CNG v ČR. Z toho více než čtvrtinu tvořilo BioCNG. Letos očekáváme nárůst ještě vyšší, kromě našich jedenácti plnicích stanic, jsme také dodavatelem zemního plynu pro další desítky CNG stanic v ČR,“ uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

V loňském roce jezdilo po českých silnicích téměř 30 tisíc vozidel poháněných zemním plynem. Ve světe jezdí více než 30 miliónu vozidel na zemní plyn. Zájem o tento pohon je nejen pro jeho pozitivní vliv na životní prostředí. Dalším významným pro je jeho nižší cena oproti ostatním pohonným hmotám. Aktuální cena je u všech CNG stanic společnosti 37,90 Kč/kg což odpovídá 26,50 Kč/litr benzinu Pražská plynárenská v této oblasti kromě Rohlíku dlouhodobě spolupracuje také s Pražskými službami, jejíž vozy pro svoz komunálního odpadu jezdí právě na CNG. Vzájemně tak přispívají ke zlepšení nepříznivého stavu ovzduší v Praze.

stanice

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.