Pražská plynárenská nabízí klientům v režimu DPI individuální snížení záloh

Zdroj: Novinky.cz

Společnost Pražská plynárenská nabízí svým klientům v režimu dodavatele poslední instance (DPI) možnost individuálně řešit jejich situaci v souvislosti s placením záloh za plyn. Těm, kterým hrozí finanční problémy, nabízí snížení záloh. Zároveň však varuje před nevýhodností tohoto kroku v budoucnu.

V případě „neúnosných finančních problémů“ nabízí Pražská plynárenská odběratelům v režimu DPI pomoc. Na e-mailové adrese reklamaceweb@ppas.cz se mohou tito zákazníci na firmu obracet se svými žádostmi, jež souvisí s platbami za plyn.

„To se týká i případného snížení výše záloh u těch odběratelů, kteří o uvedené budou mít sami zájem, protože nepředpokládáme, že by tento krok vyhovoval každému,“ uvádí společnost ve své tiskové zprávě. Konkrétní podobu či podmínky případného snížení záloh neuvádí.

Nedoplatek už budete mít včetně DPH, varuje dodavatel

Na snížení záloh za listopad a prosinec o 50, respektive 40 procent pro klienty v režimu DPI se už minulý týden dohodlo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Energetický regulační úřad (ERÚ) s dodavateli energií.

Na stejné období, tedy za listopad a prosinec, vláda prominula také placení DPH ve výši 21 procent. I proto Pražská plynárenská klientům doporučuje, aby placení záloh neodkládali nebo nesnižovali, neboť by se o tuto výhodu připravili a v budoucnu by jim to naopak situaci zkomplikovalo.

„V případě nedostatečných zálohových plateb, reálně nepokrývajících spotřebu plynu v režimu DPI při současných tržních cenách v jeho rámci, lze totiž následně očekávat vysoký nedoplatek v konečném vyúčtování, jehož úhrada může odběratelům způsobit velmi závažné a obtížně řešitelné problémy. Tento nedoplatek bude navíc navýšen o již výše zmíněné DPH, které by odběratelé při včasné a úplné úhradě záloh platit nemuseli,“ varuje společnost.

Aktuality

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.