Pražská plynárenská má na dosah prestižní ocenění

Právní tým Pražské plynárenské je nominován na prestižní ocenění Chambers Europe Awards 2023, a to v kategorii Diverzita a inkluze. Tuto kategorii nedávno zřídily Chambers Europe s ohledem na rostoucí význam, který pro podnikatelskou sféru mají otázky ESG (environmentální, sociální oblast a způsob řízení), a D&I (Diverzita a inkluze), a to nejen v Evropě, ale i globálně. V rámci této nominace se tak dostal do společnosti obdobných týmů z významných evropských firem jako Bank of America, Coca-cola, BASF, ING nebo Santander. O vítězích se rozhodne 25.května v Miláně.

Chambers Europe Awards jsou od roku 2007, kdy byly uděleny poprvé, součástí celosvětové série ocenění Chambers Global Awards, které mají kořeny již v roce 1999. Ceny jsou udělovány každoročně společností Chambers and Partners, která je považována za jednu z nejvýznamnějších organizací zaměřených na hodnocení právnických služeb a právníků po celém světě.

V rámci nominace byly vyzdvihnuty zejména aktivity Pražské plynárenské v oblasti podkategorie životního prostředí a udržitelnosti. Společnost se dlouhodobě aktivně věnuje prosazování využití stlačeného biometanu (bioCNG) a stlačeného zemního plynu (CNG) v dopravě. Provozuje sít jedenácti plnicích stanic, v jejichž rámci dodává svým zákazníkům výhradně bioCNG. Pro výrobu biometanu jsou využívány biologicky rozložitelné odpady například ze skládek, čistíren odpadních vod, zpracování kejdy, hnoje apod. Vyprodukované emise jsou při jeho spalování mnohonásobně nižší než u benzínu, nafty či LPG.

„Snažíme se tímto způsobem reagovat na výrazně rostoucí poptávku motoristů po čisté mobilitě. Stále více z nich chce využívat svá vozidla v co největší míře udržitelně a my jim jdeme touto formou naproti“, uvedl v této souvislosti předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

Významná je dále spolupráce Pražské plynárenské a dalších společností, např. v oblasti ekologicky šetrných vozidel pro svoz odpadu, úklid ulic nebo doručovací služby. V neposlední řadě pak i aktivity společnosti v oblasti využití vodíku v dopravě, kdy připravuje v rámci Prahy vybudování tří vodíkových plnicích stanic.

Pražská plynárenská vnímá otázky ESG nejen jako záležitost zodpovědného chování firem, ale také jako nástroj dlouhodobého obchodního úspěchu. Udržitelnost v environmentálních, sociálních a etických otázkách řízení vede s větší pravděpodobností k dlouhodobě „udržitelnost“ podnikání. Interní právní tým Pražské plynárenské implementuje inovativní řešení nejen vlastními silami, ale spolupracuje i s předními advokátními kancelářemi zabývajícími se tématy ESG, a to především s advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík.

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznický portál

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Aktuální odstávky v distribuční zóně Pražské plynárenské Distribuce 

 

Aktuální odstávky plynu najdete na  této stránce.

Co mám dělat, když cítím plyn

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte pohotovostní  linku na číslo 1239.

Na této nepřetržité pohotovostní lince můžete nahlásit následující události:

  • veškeré úniky zemního plynu
  • poruchy dodávky zemního plynu do místa spotřeby
  • závady nebo úniky na plynoměru
  • poruchy a závady na zařízení v majetku či užívání společnosti Pražská plynárenská Distribuce (plynovod, regulační stanice, přípojky atd.)

 

Další informace najdete na webu PPD.

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit na možnou delší čekací dobu na našich obchodních kancelářích. Pokud nás plánujete navštívit, zvažte prosím využití zákaznického portálu, kde většinu požadavků vyřídíte pohodlně on-line, nebo rezervaci Vaší návštěvy. Děkujeme za pochopení.