Platforma DoToho spojí malé pražské podnikatele s mentory

Více na: seznamzpravy.cz

Majitelům malých a středních podniků zvláště v Praze má s podnikáním pomoci nová platforma DoToho! Díky ní se podnikatelé spojí s mentory a odborníky z oblasti podnikání a mohou s nimi zdarma konzultovat problémy své firmy.

Cílem je oživení podnikání a rozvoj byznysu v Praze, řekl novinářům ředitel Pražského inovačního institutu (PII) Bohumil Kartous. PII je spolu s pražským byznysovým centrem Opero zakladatelem platformy, kterou podpořilo hlavní město.
„V době, kdy řada podniků není v kondici, kdy by si mohly dovolit zaplatit mentora, tak my přicházíme s programem, který bude pro malé a střední podnikatele v Praze zdarma,“ řekl Kartous.
Program je určený pro majitele nebo vedoucí pracovníky malých a středních firem zvláště z Prahy, které mají obrat do 300 milionů korun a alespoň tři zaměstnance. Hlásit se mohou od dnešního dne na webu dotoho.pro. Každý podnikatel, který se do programu přihlásí, získá na dva měsíce k dispozici svého mentora. Ten bude podle spoluzakladatele platformy DoToho! a spoluzakladatele pražského byznysového centra Opero Pavla Přikryla vybraný tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám přihlášené firmy a mentorovanému bude předávat své zkušenosti, znalosti a názory. „Mentoři, kteří už se nám do platformy hlásí a nyní je jich přes 50, jsou špičkoví byznysmeni, majitelé význačných firem a vysocí manažeři,“ řekl Přikryl a doplnil, že mentoři by mohli v budoucnu spolupracovat s 200 i více podniky.
Dále budou přihlášeným podnikatelům k dispozici experti z oblastí jako třeba obchod, marketing, komunikace, financování a dotace nebo logistika, kteří budou zdarma poskytovat konzultace. Součástí programu budou podle Přikryla také on-line školení, kterých se budou moci účastnit i do programu nezapojení podnikatelé.
Program je zdarma díky finanční podpoře hlavního města Prahy, projektu Prague Smart Accelerator hrazeného z fondů Evropské Unie a vybraných firem jako Google, Pražská energetika, T-Mobile či Pražská plynárenská. Hlavní město podle Kartouse přispělo 1475000 korun. Nad programem, který se stane součástí pražské inovační strategie, převzal záštitu pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Program bude trvat minimálně do konce července 2021.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.