Aby byl život v našem městě veselejší, podporujeme Letní Letnou

 

Věříme, že společenský a kulturní život dává Praze tu správnou energii, a tak jsme jeho aktivní součástí. Podporujeme českou uměleckou scénu a společenské dění v naší metropoli, mimo jiné jsme se stali partnerem českého programu festivalu nového cirkusu Letní Letná, který do Prahy již po dvacáté přinese ta nejlepší představení předních souborů z celého světa a představí horké novinky českých artistických uskupení.

Soutěžte s námi o vstupenky

Letní Letná proběhne od 16.8. do 3.9. a nabídne 194 samostatných představení. A protože se rádi o naše partnerství podělíme s Vámi, našimi zákazníky a přáteli, můžete některá představení navštívit zdarma! Na našem Facebooku pořádáme 2 soutěže o celkem 10 vstupenek. Zkusíte své štěstí?

Na Letní Letné s námi můžete nejen obdivovat výkony novodobých cirkusáků a divadelníků, ale také relaxovat v naší chillout zóně, která nabídne i designová odpočívadla se solárním zdrojem k nabíjení telefonů.

Přijďte s dětmi na koláč/ž!

Pokud na Letnou vyrazíte s dětmi, můžete je nechat tvořit v našich autorských výtvarných dílnách Hurá na koláč/ž, kterou připravila námi provozovaná Galerie Smečky.  
Pod vedením umělců, kteří s galerií spolupracují, si děti mohou hravou technikou koláže vytvořit vlastní obraz nebo originální masku. Proč právě koláž? Možná jste netušili, ale Pražská plynárenská vlastní obsáhlou sbírku děl české koláže.

Na koláč/ž zveme všechny tvořivé duše od 5 let, mladším umělcům pomohou rodiče.

Kdy budeme společně tvořit?

Tvůrčí dílny budou probíhat ve dnech konání festivalu vždy v úterý a ve čtvrtek (pro přesnost tedy 17., 22., 24., 29. a 31.8.) od 15 do 18 h.

Kde dílny najdete?

Naše dílny najdete ve stanu s doprovodnými výtvarnými aktivitami v blízkosti Českého stanu. Na Letné vás jistě navede mapka festivalového areálu.

Kdo dílny povede?

Autorskou tvůrčí dílnou vaše děti provedou umělkyně Klaudie Hlavatá a Markéta Hlinovská.

Klaudie Hlavatá absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Vladimíra Skrepla, Jiřího Kovandy a Jana Šerýcha. V roce 2016 studovala intermediální konfrontace pod vedením Jiřího Davida a Milana Saláka na UMPRUM. Je finalistkou Ceny kritiky za mladou malbu v Galerii Kritiků a v roce 2021 se dostala také do finále prestižní mezinárodní ceny STRABAG. Má za sebou již několik samostatných a skupinových výstav v Česku.

Markéta Hlinovská svá studia na Akademii výtvarných umění zakončila v ateliéru grafiky prof. Jiřího Lindovského, za diplomovou práci získala Cenu rektora AVU a Ateliérovou cenu. V letech 2006-2007 pobývala na zahraniční stáži na École Nationale Supérieure d’Art ve francouzském Dijonu, v roce 2017 na rezidenčním pobytu v AXÉNEO7 v Kanadě, Ottawě. Je zastoupena jak v českých, tak zahraničních sbírkách.

 

 

Těšíme se na setkání na Letné!

Pražská plynárenská  
 

 

Aktuality

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.