Pražská plynárenská sníží prodejní cenu zemního plynu a elektřiny

S účinností od 1. 6. 2023 sníží Pražská plynárenská prodejní ceny elektřiny   v rámci základního ceníku „BEZ ZÁVAZKU“ a u produktů na tento ceník přímo navázaných, a to v průměru o 19%.  

  • Domácnost v bytě, která využívá elektřinu na svícení, vaření a provoz běžných spotřebičů (distribuční sazba D02d a spotřeba 2,5 MWh/rok)ušetří ročně  cca 2 900 Kč. 

S účinností od 1. 7. 2023 sníží Pražská plynárenská prodejní ceny zemního plynu    v rámci základního ceníku „STANDARD“ a u produktů na tento ceník přímo navázaných, a to v průměru o 23 %.  

  • Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření a ohřev vody  (spotřeba 4 MWh/rok), ušetří ročně cca  2 700 Kč. 

  • Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a topení (spotřeba 11 MWh/rok), ušetří ročně cca 7 400 Kč. 

 

„Považuji za správné a jediné možné, že Pražská plynárenská coby dodavatel energií vlastněný hlavním městem Prahou, v reakci na situaci na velkoobchodním trhu, snižuje prodejní ceny dodávaných energií a šetří tak peněženky Pražanů“ uvedl primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.

„V tomto roce již podruhé snižujeme našim zákazníkům ceny dodávaných energií a věřím, že  kromě zázemí silného dodavatele, stability dodávek a doplňkových služeb jim tak  nabízíme i zajímavé cenové podmínky“ uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské  Martin Pacovský    

Navazující předpis zálohových plateb obdrží zákazníci, kterých se výše uvedené snížení prodejních cen a přepočet záloh týká (zákazníci  využívající produkty BEZ ZÁVAZKU,  EKO FLEXI, KOMPLET EKO FLEXI, STANDARD, SLEVA 11% a SLEVA 6%),  průběžně během následujících týdnů. 

Pražská plynárenská patří tradičně mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií. Jedná se o českého dodavatele energií, jehož prioritou je poskytovat svým zákazníkům profesionálně, spolehlivě a s nadstandardní péčí moderní produkty a služby s přidanou hodnotou, v tuzemsku mnohdy ojedinělé. 

Svou konkurenceschopnost zakládá na zázemí stabilní a silné společnosti ve vlastnictví hlavního města Prahy. V průběhu času prošla Pražská plynárenská vývojem odrážejícím společenské změny, technologický pokrok a byla opakovaně prověřena různými obtížnými a nenadálými situacemi, ve kterých obstála a díky nimž získala neocenitelné znalosti a zkušenosti. I proto je dnes moderní a prosperující energetickou společností, která je schopna pružně a rychle reagovat na měnící se požadavky svých zákazníků, výzvy nové energetiky a probíhající globální změny energetického sektoru. 

Dceřiná společnost Pražská plynárenská Distribuce je provozovatelem distribuční plynovodní soustavy v Praze a okolí, kde provozuje téměř 4,5 tisíce kilometrů   plynovodních sítí.  Dceřiná společnost Prometheus je rychle rostoucím dodavatelem tepla a souvisejících komplexních služeb a je partnerem HMP pro naplňování Klimatického plánu HMP.

 

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.