Pražská plynárenská opět snižuje prodejní ceny zemního plynu a elektřiny

S účinností od 1.3. 2024 snižuje Pražská plynárenská prodejní ceny zemního plynu v rámci svého základního ceníku „STANDARD“ a u produktů na tento ceník přímo navázaných.

Od loňského května se jedná již o v pořadí čtvrté snížení prodejních cen zemního plynu. Neregulovaná, tzv. „obchodní“ složka prodejní ceny, kterou má možnost Pražská plynárenská jako „obchodník“ ovlivnit, je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nižší v průměru o 44 %.  Se započtením „regulované složky ceny“, kterou určuje ERÚ,  jsou pak celkové náklady nižší v průměru o 24 %Ve srovnání s doposud platným základním ceníkem se jedná o celkový pokles v průměru o 6,1%.  

Příklady (ceník „STANDARD“):

  • Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření a ohřev vody  (spotřeba 4 MWh/rok), ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně cca 750 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak  4 322 Kč.

  • Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a topení (spotřeba 11 MWh/rok), ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně cca 2 063 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak  12 879 Kč.

  • Domácnost v rodinném domku,  která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a topení (spotřeba 25 MWh/rok), ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně cca 4 689 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak  30 168 Kč.

Pro zákazníky z řad seniorů a držitelů průkazu ZTP/P dále snižujeme ceny v rámci „Produktu pro seniory a ZTP/P“, kdy z  každé odebrané MWh ušetří 181,50 Kč vč. DPH oproti předchozím cenám produktu (platným do 29.2.2024).   K dispozici jsou pro zákazníky i nové fixované cenové produkty, a to na jeden nebo dva roky.  

S účinností od 1. 3. 2024 sníží Pražská plynárenská také prodejní ceny elektřiny   v rámci základního ceníku „BEZ ZÁVAZKU“ a u produktů na tento přímo navázaných. 

Neregulovaná, tzv. „obchodní“ složka prodejní ceny, kterou má možnost Pražská plynárenská jako „obchodník“ ovlivnit, je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nižší v průměru o 26 %.  Se započtením „regulované složky ceny“, kterou určuje ERÚ,  jsou pak celkové náklady nižší v průměru o 9 %. Ve srovnání s doposud platným základním ceníkem se jedná o celkový pokles v průměru o 16 %.  

Příklady (ceník „BEZ ZÁVAZKU“):

Stejně jako v případě zemního plynu jsou k dispozici i fixované produkty na jeden nebo dva roky. 

Navazující předpis zálohových plateb obdrží zákazníci, kterých se přepočet záloh týká,  průběžně během následujících týdnů. Zálohové platby si mohou zákazníci i sami upravit prostřednictvím  portálu mojeppas.cz.

„Naše prodejní ceny patřily, zejména v oblasti zemního plynu, v minulých měsících mezi nejnižší na trhu. V tomto trendu budeme nadále pokračovat a od března je pro zákazníky znovu snižujeme. Navíc jsme pro ně připravili  i nové fixované cenové produkty, které mohou dle  svých potřeb a preferencí využít. Jsme rád, že nejen  tyto naše aktivity jsou ze strany zákazníků  pozitivně vnímány a  zaznamenáváme  jejich poměrně výrazný nárůst“,  uvedl Ludvík Baleka,  předseda  představenstva Pražské plynárenské. 

 

Kompletní ceníky jsou, stejně jako informace o nabídce a dalších službách Pražské plynárenské, k dispozici na www.ppas.cz (kde zákazníci najdou novou produktovou nabídku a v případě zájmu o přechod k Pražské plynárenské mohou nové produkty také sjednat on-line s nárokem na bonus), v rámci Zákaznických center nebo Zákaznické linky   267 175 333.

 

Pražská plynárenská patří tradičně mezi nejvýznamnější a nejstabilnější  tuzemské dodavatele energií. Jedná se o českého dodavatele energií, jehož prioritou je poskytovat svým zákazníkům profesionálně, spolehlivě a s nadstandardní péčí moderní produkty a služby s přidanou hodnotou. 

 

Dceřiná společnost Pražská plynárenská Distribuce je provozovatelem distribuční plynovodní soustavy v Praze a okolí, kde provozuje téměř 4,5 tisíce kilometrů  plynovodních sítí. 

 

Dceřiná společnost Prometheus je rychle rostoucím dodavatelem tepla a souvisejících komplexních služeb a je partnerem HMP pro naplňování Klimatického plánu HMP.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.