Fotovoltaika-sms

fve
Získejte panely zdarma
Pořiďte si vaši novou solární elektrárnu ihned a ke státní dotaci, která může být až 185 000 Kč, vám přidáme navíc bonus v podobě fotovoltaických panelů zdarma.
Špičková technologie
Špičková technologie

Dodáváme kompletní technické řešení od značky Growatt a Solax. Na jednotlivé komponenty poskytujeme prodlouženou záruku.

ikona výkup
Výhodné výkupy

Nespotřebovanou elektřinu vykupujeme za jednu z nejlepších cen na trhu. 
Více

Ikona týmu
Dodávka na klíč

O celou zakázku od návrhu, přes administrativu, instalaci až po závěrečnou odbornou kontrolu a připojení do sítě, se postará náš vlastní tým specialistů. A to včetně vyřízení dotace.

Jistota
Jistota

Jsme stabilní firma vlastněná Prahou a budeme tu pro vás i v dalších letech.

procenta
Snížené zálohy

Jsme silný partner, který nepotřebuje vysoké zálohy. U nás po podpisu smlouvy platíte pouze 10% zálohu.

Proč se fotovoltaika vyplatí?
Proč se fotovoltaika vyplatí?
 
  • Snížíte si náklady na energie o 50 %.
  • Zajistíte si vlastní elektřinu pro běžný chod domácnosti a stanete se soběstačnější.
  • Vyrobenou energii si uložíte do baterie, abyste ji měli k dispozici třeba večer.
  • Nespotřebovanou energii můžete prodávat.
  • Budete využívat čistou energii z obnovitelného zdroje a ulevíte přírodě.

Naše realizace

I vašemu domu navrhneme řešení na míru
I vašemu domu navrhneme řešení na míru

Zakládáme si na kvalitních technologiích, proto pracujeme s panely Canadian Solar, které doplňujeme Growatt střídačem a baterií. Na jednotlivé komponenty poskytujeme prodlouženou záruku: 25 let na výkon panelů, 10 let na střídač, 10 let nebo 6 000 cyklů na baterii. Jedna z nejoptimálnějších variant pro běžný rodinný dům je fotovoltaická elektrárna o výkonu 7 kWp a baterie s kapacitou 10,24 kWh.

Chci kalkulaci

Spolehněte se na zavedenou městskou firmu
Spolehněte se na zavedenou městskou firmu

Pražská plynárenská patří mezi největší české dodavatele energií. Jako městská společnost se snažíme přispívat k tomu, aby se v Praze a jejím okolí bydlelo co nejlépe za využití moderních technologií. Realizaci vaší fotovoltaické elektrárny zajistíme od úvodní konzultace přes dotaci (základní podmínky najdete zde) po instalaci a spuštění.

Chci nabídku

solarni_asociace
Jsme členem solární asociace

Řídíme se zásadami pro stavbu fotovoltaických elektráren dle Solární asociace. Získali jsme etalon kvality pro instalační a servisní firmy, který garantuje úspěšnost projektu v podobě dobře provedené instalace v dohodnutých termínech.

dotace
Dotace na fotovoltaiku

Dotační program Nová zelená úsporám Vám pokryje až 50 % nákladů na pořízení fotovoltaické elektrárny. Tím dochází k významnému zkrácení doby návratnosti investice. 

Vaši fotovoltaickou elektrárnu navrhneme tak, aby splňovala veškeré podmínky pro získání dotace a náš energetický auditor vyřídí veškerou administrativu spojenou se získáním dotace za Vás. Vy pouze poskytnete nezbytné údaje pro NZÚ. Přiznaná dotace Vám bude, po dokončení realizace a spuštění FVE, vyplacena na účet.

Chci konzultaci

Nejčastější dotazy
Pro koho je fotovoltaická elektrárna vhodná?

Pro všechny, kteří chtějí:

  • trvale snížit náklady na elektrickou energii. Slunce je jako zdroj energie nevyčerpatelné. 
  • snížit svou závislost na distribuční soustavě. Fotovoltaická elektrárna je vhodná pro rodinné domy všech kategorií a velikostí. 
  • mít v domácnosti čistý bezemisní zdroj elektrické energie. Není nám lhostejné, jaký vzduch my všichni a naše děti dýcháme. 
  • mají větší odběr elektrické energie během dne. V domácnostech je fotovoltaická elektrárna ideální zejména v kombinaci s bazénem, elektrickým vytápěním, klimatizací nebo ohřevem vody na vytápění objektu.
Mám nárok na dotaci z programu Nová zelená úsporám? Na koho se mohu obrátit?

Nic řešit nemusíte, vše vyřídíme za Vás, v rámci našich služeb. Pouze poskytnete nezbytné dokumenty, náš energetický auditor vyřídí poskytnutí dotace, která Vám po dokončení instalace přijde na účet.

Jak rychle se mi vrátí investice do fotovoltaické elektrárny?

Když cena elektřiny stoupá, návratnost se zrychluje. Snížíte dopad rostoucích cen elektřiny na váš rodinný rozpočet a budete energeticky více nezávislí.

Fotovoltaická elektrárna, kterou Vám nabízíme, je kvalitní produkt s moderními technologiemi za dostupnou pořizovací cenu. V kombinaci s dotačním programem Nová zelená úsporám je tak návratnost investice velmi rychlá (cca 6-10 let).

Rád bych k nákupu využil možnost financování. Neztrácím tím nárok na vyplacení dotace?

Pokud budete mít zájem, nabízíme rovněž zajištění výhodného úvěru, kterým lze profinancovat až 100% pořizovací hodnoty. Na získání dotace nemá úvěr žádný vliv.

Jak funguje spojení fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla?

Sestava umí reagovat i při prudké změně počasí. V létě začne s předstihem chladit a v zimě s předstihem topit tak, abyste vůbec nepocítili změnu v tepelném komfortu. Když je v systému fotovoltaická elektrárna, regulace zhodnotí, jestli je výhodnější odebrat elektřinu ze sítě, nebo z produkce sluneční elektrárny. A tak navíc i ušetříte.

Dá se tepelným čerpadlem i chladit?

Ano. Tepelná čerpadla v nabízených sestavách umí plně nahradit klimatizaci. Pokud máte v domě podlahové topení, dá se s ním v kombinaci s našimi tepelnými čerpadly chladit. V tomto případě se nemusíte bát, že vám bude zima od nohou. Doma vám bude příjemně a odpadají i zdravotní potíže, které některým lidem způsobuje klasická klimatizace. Pocitově lze takto chlazené místnosti přirovnat k pobytu ve staré kamenné budově, zámku, nebo jeskyni.

Umí čerpadlo efektivně komunikovat se fotovoltaickou elektrárnou?

Ano. Máme propojenou komunikaci mezi střídačem a regulátorem tepelného čerpadla. Na základě aktuálního výkonu fotovoltaické elektrárny moduluje tepelné čerpadlo výkon kompresoru.

Naše realizace

test

Rodinný dům v Praze
Výkon fotovoltaické elektrárny: 8,55 kWp
Kapacita baterie: 10,24 kWh

Rodinný dům ve Středočeském kraji

Rodinný dům ve Středočeském kraji
Výkon fotovoltaické elektrárny: 9,9 kWp
Kapacita baterie: 10,24 kWh

Rodinný dům v Praze

Rodinný dům v Praze
Výkon fotovoltaické elektrárny: 9,1 kWp
Kapacita baterie: 10,24 kWh

Rodinný dům ve Středočeském kraji

Rodinný dům ve Středočeském kraji
Výkon fotovoltaické elektrárny: 9,56 kWp
Kapacita baterie: 10,24 kWh

Rodinný dům ve Středočeském kraji

Rodinný dům ve Středočeském kraji
Výkon fotovoltaické elektrárny: 5,4 kWp
Kapacita baterie: 10,24 kWh

Rodinný dům ve Středočeském kraji

Rodinný dům ve Středočeském kraji
Výkon fotovoltaické elektrárny: 8,19 kWp
Kapacita baterie: 10,24 kWh

Rodinný dům v Ústeckém kraji

Rodinný dům v Ústeckém kraji
Výkon fotovoltaické elektrárny: 9,56 kWp
Kapacita baterie: 10,24 kWh

Rodinný dům v Praze

Rodinný dům v Praze
Výkon fotovoltaické elektrárny: 8,19 kWp
Kapacita baterie: 10,24 kWh

Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Zanechte nám pár údajů a my se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozveme.

formids
Osobní údaje

Souhlasím s tím, že Pražská plynárenská, a.s. bude zpracovávat mé vyplněné osobní údaje pro účely nabídky produktů a služeb, o které jsem projevil zájem (marketingové účely). Souhlas je udělen po dobu 2 let od odeslání formuláře a mohu jej kdykoliv odvolat. Veškeré bližší informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů dostupném na www.ppas.cz/info a dále na vyžádání v obchodních kancelářích Pražské plynárenské, a.s.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.