SOU U Krbu pomáhá jižní Moravě

Zdroj: Praha TV

Tornádo na jižní Moravě, a dění kolem něho, zasáhlo mnoho z nás. Na pomoc postiženým obcím vznikla řada sbírek a přispět se rozhodlo i pražské Střední odborné učiliště gastronomie U Krbu, a to nejlépe jak umí, pečením dortů. Nápad vzešel od učitelky odborného výcviku.

"Já jsem se v neděli ráno vzbudila a napadla mě právě ta myšlenka pomoci Moravě. Díky tomu, že upečeme několik dortů, které se potom mohou vydražit. Určitě jsme chtěli tématiku navodit pro štěstí té Moravě, aby se jí dařilo, aby se znovu mohla vzpamatovat a žít dál tak, jak byli zvyklí ti lidé tam," uvedla Petra Kšandová, učitelka odborného výcviku.

A tak vznikly dorty třeba s motivem čtyřlístku pro štěstí, kapky štěstí pro Moravu nebo velkého srdce. Pro dalšího z učitelů odborného výcviku Marka Tiefenbacha bylo toto pečení velmi osobní.

"Já bych rád vzkázal na jižní Moravu, jelikož pocházím z Mikulova, že jsem opravdu rád, že jsme mohli využít našich možností a podpořit jižní Moravu našimi dorty," vzkázal Marek Tiefenbach, učitel odborného výcviku.

Všechny dorty napekli a nazdobili učitelé odborného výcviku a učni během dvou dnů. Prvotní reakce ředitelky školy, když se o této iniciativě dozvěděla, byla jasná.

"Že mám strašně moc práce, ale všeho nechám a půjdu s našimi učiteli odborného výcviku do této akce, protože to, co se na Moravě stalo, nás všechny vzalo za srdce. V neděli, když jsem mluvila s paní mistrovou, tak jsme si rozdělily úkoly. Paní mistrové jsem řekla, že bude péci dorty a já budu prodávat dorty. Takže v tuto chvíli to vypadá, že jsem těch nádherných našich pět dortů, vydražila zhruba za dvacet osm tisíc korun," popsala Kateřina Mrvová, ředitelka SOU gastronomie.

Hned dva dorty, které pomůžou jižní Moravě, zakoupila Pražská plynárenská.

"My obecně, jako Pražská plynárenská, se samozřejmě snažíme pomoci různými cestami. Sponzorovali jsme, sbírku, posíláme nějaké technické vybavení. A přišlo nám fajn, proč nepomoci tady našim mladým cukrářům a současně přispět na dobrou věc. Takže jsme včera vydražili ty dva dorty za deset tisíc korun a jsme rádi, že pomůžeme jednak učňovskému školství a současně i pomůžeme Moravě," dodal Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.

A jak dorty vypadaly po rozkrojení? Měly světlý korpus s máslovým krémem a všem moc chutnaly.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.