SOU U Krbu pomáhá jižní Moravě

Zdroj: Praha TV

Tornádo na jižní Moravě, a dění kolem něho, zasáhlo mnoho z nás. Na pomoc postiženým obcím vznikla řada sbírek a přispět se rozhodlo i pražské Střední odborné učiliště gastronomie U Krbu, a to nejlépe jak umí, pečením dortů. Nápad vzešel od učitelky odborného výcviku.

"Já jsem se v neděli ráno vzbudila a napadla mě právě ta myšlenka pomoci Moravě. Díky tomu, že upečeme několik dortů, které se potom mohou vydražit. Určitě jsme chtěli tématiku navodit pro štěstí té Moravě, aby se jí dařilo, aby se znovu mohla vzpamatovat a žít dál tak, jak byli zvyklí ti lidé tam," uvedla Petra Kšandová, učitelka odborného výcviku.

A tak vznikly dorty třeba s motivem čtyřlístku pro štěstí, kapky štěstí pro Moravu nebo velkého srdce. Pro dalšího z učitelů odborného výcviku Marka Tiefenbacha bylo toto pečení velmi osobní.

"Já bych rád vzkázal na jižní Moravu, jelikož pocházím z Mikulova, že jsem opravdu rád, že jsme mohli využít našich možností a podpořit jižní Moravu našimi dorty," vzkázal Marek Tiefenbach, učitel odborného výcviku.

Všechny dorty napekli a nazdobili učitelé odborného výcviku a učni během dvou dnů. Prvotní reakce ředitelky školy, když se o této iniciativě dozvěděla, byla jasná.

"Že mám strašně moc práce, ale všeho nechám a půjdu s našimi učiteli odborného výcviku do této akce, protože to, co se na Moravě stalo, nás všechny vzalo za srdce. V neděli, když jsem mluvila s paní mistrovou, tak jsme si rozdělily úkoly. Paní mistrové jsem řekla, že bude péci dorty a já budu prodávat dorty. Takže v tuto chvíli to vypadá, že jsem těch nádherných našich pět dortů, vydražila zhruba za dvacet osm tisíc korun," popsala Kateřina Mrvová, ředitelka SOU gastronomie.

Hned dva dorty, které pomůžou jižní Moravě, zakoupila Pražská plynárenská.

"My obecně, jako Pražská plynárenská, se samozřejmě snažíme pomoci různými cestami. Sponzorovali jsme, sbírku, posíláme nějaké technické vybavení. A přišlo nám fajn, proč nepomoci tady našim mladým cukrářům a současně přispět na dobrou věc. Takže jsme včera vydražili ty dva dorty za deset tisíc korun a jsme rádi, že pomůžeme jednak učňovskému školství a současně i pomůžeme Moravě," dodal Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.

A jak dorty vypadaly po rozkrojení? Měly světlý korpus s máslovým krémem a všem moc chutnaly.

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznický portál

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Aktuální odstávky v distribuční zóně Pražské plynárenské Distribuce 

 

Aktuální odstávky plynu najdete na  této stránce.

Co mám dělat, když cítím plyn

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte pohotovostní  linku na číslo 1239.

Na této nepřetržité pohotovostní lince můžete nahlásit následující události:

  • veškeré úniky zemního plynu
  • poruchy dodávky zemního plynu do místa spotřeby
  • závady nebo úniky na plynoměru
  • poruchy a závady na zařízení v majetku či užívání společnosti Pražská plynárenská Distribuce (plynovod, regulační stanice, přípojky atd.)

 

Další informace najdete na webu PPD.

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit na možnou delší čekací dobu na našich obchodních kancelářích. Pokud nás plánujete navštívit, zvažte prosím využití zákaznického portálu, kde většinu požadavků vyřídíte pohodlně on-line, nebo rezervaci Vaší návštěvy. Děkujeme za pochopení.