Rada hlavního města Prahy podpořila Pražskou plynárenskou

Rada hlavního města Prahy, jako jediný akcionář společnosti Pražská plynárenská Holding a.s., vlastnící 100% akcií společnosti Pražská plynárenská, a.s., schválila na svém dnešním zasedání vystavení patronátního prohlášení pro banky financující společnost Pražská plynárenská, a.s.

Dále Rada hlavního města Prahy odsouhlasila, v rámci zajištění dodatečného financování Pražské plynárenské, a.s.,  předložení smlouvy o úvěru a dohody o jeho podřízenosti na zasedání zastupitelstva dne 28.4.2022.

Uvedené má návaznost zejména na povinnost disponovat zásobami zemního plynu v podzemních zásobnících včetně nyní projednávaných zpřísňujících požadavků na navýšení zásob, pro zimní sezonu 2022/2023. V kombinaci s vysokými cenami to pro Pražskou plynárenskou, a.s.,  představuje výrazné větší nároky v oblasti financování, a to v řádu miliard.

„Rozhodnutí rady hlavního města Prahy rozhodně vítám a velmi oceňuji, že v současné nepřehledné a složité situaci, je pro Prahu, jako našeho akcionáře, právě bezpečnost a stabilita dodávek zemního plynu pro Pražany prioritou. Pražská plynárenská je stabilní a finančně zdravá společnost. Aktuální potřeba dodatečného financování je vyvolána zcela výjimečnou situací na trhu, kterou řeší různým způsobem všichni dodavatelé energií“, uvedl v této souvislosti předseda představenstva Martin Pacovský.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.