Pražská plynárenská vás zve na Den otevřených dveří Plynárenského muzea při příležitosti

V květnu roku 1927 se naostro rozproudil plyn z jedné největších a nejmodernějších karbonizačních plynáren v Evropě. Jak tehdy areál Pražské obecní plynárny v Michli vypadal, jak se v čase proměňoval či jaké jsou vyhlídky do budoucna, to všechno se dozvíte během série přednášek, které se při příležitosti tohoto výročí uskuteční 18. května v Plynárenském muzeu.

Areál bývalé plynárny v Michli s jeho dříve technologickými objekty zůstává památníkem někdejší vyspělosti našeho plynárenství a architektury. Plynárna vynikala jednotnou architekturou stavebních objektů českého architekta Josefa Kalouse, vchod do areálu střeží hořící sousoší Ladislava Šalouna „Apotheosa plynárenství“.

Zájemci o historii si mohou v Plynárenském muzeu prohlédnout dobové fotografie z výstavby a provozu plynárny, prohlédnout si filmy z cyklu „Hledání ztraceného času“ Karla Čáslavského, či naučit se princip výroby svítiplynu a vedlejších produktů u unikátního modelu technologické části plynárny Michle z roku 1937.

Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet i práci pražského lampáře a rozsvítit dobovou staropražskou plynovou lampu. Nejen něco o historii, ale rovněž o současnosti a budoucnosti michelské plynárny bude tématem tří přednášek vedených dlouholetým zaměstnancem Pražské plynárenské Janem Žákovcem.

Cílem společnosti Pražská plynárenská je vytvořit v Michli „zelený“ areál budoucnosti, ve kterém budou vyráběny a užívány výhradně obnovitelné zdroje energie – slunce, biometan, vodík. Při jubilejním 100. výročí plynárny Michle se již návštěvníci budou moci seznámit s moderními, ekologickými technologiemi 21. století v reálném provozu.

DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ

Kdy: středa 18. května od 9.00 do 18.00 hodin v Plynárenském muzeu v areálu Pražské plynárenské, a.s. v Praze 4 – Michli, U Plynárny 500.

Odborný výklad: 10.00, 14.00, 16.00 Vstup do muzea zdarma, pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí je zajištěn bezbariérový přístup.

Doprava: tramvaj č. 11, 14 nebo autobus č. 188, zastávka „Plynárna Michle“.

Kdo nestihne navštívit muzeum ve Dnu otevřených dveří, může se domluvit na jiném termínu na prostřednictvím emailu jan.zakovec@ppas.cz.

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznický portál

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Aktuální odstávky v distribuční zóně Pražské plynárenské Distribuce 

 

Aktuální odstávky plynu najdete na  této stránce.

Co mám dělat, když cítím plyn

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte pohotovostní  linku na číslo 1239.

Na této nepřetržité pohotovostní lince můžete nahlásit následující události:

  • veškeré úniky zemního plynu
  • poruchy dodávky zemního plynu do místa spotřeby
  • závady nebo úniky na plynoměru
  • poruchy a závady na zařízení v majetku či užívání společnosti Pražská plynárenská Distribuce (plynovod, regulační stanice, přípojky atd.)

 

Další informace najdete na webu PPD.

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit na možnou delší čekací dobu na našich obchodních kancelářích. Pokud nás plánujete navštívit, zvažte prosím využití zákaznického portálu, kde většinu požadavků vyřídíte pohodlně on-line, nebo rezervaci Vaší návštěvy. Děkujeme za pochopení.