Pražská plynárenská vás zve na Den otevřených dveří Plynárenského muzea při příležitosti

V květnu roku 1927 se naostro rozproudil plyn z jedné největších a nejmodernějších karbonizačních plynáren v Evropě. Jak tehdy areál Pražské obecní plynárny v Michli vypadal, jak se v čase proměňoval či jaké jsou vyhlídky do budoucna, to všechno se dozvíte během série přednášek, které se při příležitosti tohoto výročí uskuteční 18. května v Plynárenském muzeu.

Areál bývalé plynárny v Michli s jeho dříve technologickými objekty zůstává památníkem někdejší vyspělosti našeho plynárenství a architektury. Plynárna vynikala jednotnou architekturou stavebních objektů českého architekta Josefa Kalouse, vchod do areálu střeží hořící sousoší Ladislava Šalouna „Apotheosa plynárenství“.

Zájemci o historii si mohou v Plynárenském muzeu prohlédnout dobové fotografie z výstavby a provozu plynárny, prohlédnout si filmy z cyklu „Hledání ztraceného času“ Karla Čáslavského, či naučit se princip výroby svítiplynu a vedlejších produktů u unikátního modelu technologické části plynárny Michle z roku 1937.

Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet i práci pražského lampáře a rozsvítit dobovou staropražskou plynovou lampu. Nejen něco o historii, ale rovněž o současnosti a budoucnosti michelské plynárny bude tématem tří přednášek vedených dlouholetým zaměstnancem Pražské plynárenské Janem Žákovcem.

Cílem společnosti Pražská plynárenská je vytvořit v Michli „zelený“ areál budoucnosti, ve kterém budou vyráběny a užívány výhradně obnovitelné zdroje energie – slunce, biometan, vodík. Při jubilejním 100. výročí plynárny Michle se již návštěvníci budou moci seznámit s moderními, ekologickými technologiemi 21. století v reálném provozu.

DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ

Kdy: středa 18. května od 9.00 do 18.00 hodin v Plynárenském muzeu v areálu Pražské plynárenské, a.s. v Praze 4 – Michli, U Plynárny 500.

Odborný výklad: 10.00, 14.00, 16.00 Vstup do muzea zdarma, pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí je zajištěn bezbariérový přístup.

Doprava: tramvaj č. 11, 14 nebo autobus č. 188, zastávka „Plynárna Michle“.

Kdo nestihne navštívit muzeum ve Dnu otevřených dveří, může se domluvit na jiném termínu na prostřednictvím emailu jan.zakovec@ppas.cz.

Aktuality

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Sjednání smlouvy online

Spočítejte si, jaké s našimi produkty budete platit zálohy a rovnou si sjednejte smlouvu online.

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce.

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.