Na pražském náměstí Míru začíná výstava Svatá Ludmila – kněžna, matka, babička

V letošním roce uplyne 1100 let od doby, kdy na Tetíně zemřela mučednickou smrtí kněžna sv. Ludmila. Toto významné výročí martyria „Matky národa“ si v Praze připomeneme streetovou výstavou s multimediálními prvky Sv. Ludmila – kněžna, matka, babička a Patronka země České, která bude určena nejširší veřejnosti a bude symbolicky umístěna před kostelem sv. Ludmily na pražském náměstí Míru. Na výstavních panelech bude populární formou představena doba, v níž Ludmila žila, její život a martyrium, vztah ke svému vnuku sv. Václavu, její kult od středověku po 21 století a také její „druhý život“ v umění. Součástí prezentace budou krátká videa, seznamující návštěvníky s místy, kde Ludmila žila, zemřela a je pohřbena (např. Levý Hradec, Tetín, Pražský hrad), která si návštěvníci navíc budou moci spustit i ve svých mobilních telefonech a tabletech prostřednictvím QR kódů.

Odborným garantem projektu je Univerzita Karlova, konkrétně profesor Jan Royt, prorektor pro tvůrčí a ediční činnost.

Partnery výstavy jsou Univerzita Karlova, Hlavní město Praha a Media park, projekt podpořily Pražská energetika, Pražská plynárenská a Městská část Praha 2.

 

Termín a umístění expozice v Praze

  • 18.8.-15.9. 2021 (foto termín zahájení 17.8. 16h, slavnostní zakončení v den výročí 15.9. v 16h)
  • Praha – náměstí Míru - před kostelem sv. Ludmily.

www.svataludmila1100let.cz

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.