Na pražském náměstí Míru začíná výstava Svatá Ludmila – kněžna, matka, babička

V letošním roce uplyne 1100 let od doby, kdy na Tetíně zemřela mučednickou smrtí kněžna sv. Ludmila. Toto významné výročí martyria „Matky národa“ si v Praze připomeneme streetovou výstavou s multimediálními prvky Sv. Ludmila – kněžna, matka, babička a Patronka země České, která bude určena nejširší veřejnosti a bude symbolicky umístěna před kostelem sv. Ludmily na pražském náměstí Míru. Na výstavních panelech bude populární formou představena doba, v níž Ludmila žila, její život a martyrium, vztah ke svému vnuku sv. Václavu, její kult od středověku po 21 století a také její „druhý život“ v umění. Součástí prezentace budou krátká videa, seznamující návštěvníky s místy, kde Ludmila žila, zemřela a je pohřbena (např. Levý Hradec, Tetín, Pražský hrad), která si návštěvníci navíc budou moci spustit i ve svých mobilních telefonech a tabletech prostřednictvím QR kódů.

Odborným garantem projektu je Univerzita Karlova, konkrétně profesor Jan Royt, prorektor pro tvůrčí a ediční činnost.

Partnery výstavy jsou Univerzita Karlova, Hlavní město Praha a Media park, projekt podpořily Pražská energetika, Pražská plynárenská a Městská část Praha 2.

 

Termín a umístění expozice v Praze

  • 18.8.-15.9. 2021 (foto termín zahájení 17.8. 16h, slavnostní zakončení v den výročí 15.9. v 16h)
  • Praha – náměstí Míru - před kostelem sv. Ludmily.

www.svataludmila1100let.cz

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Vážení zákazníci, velmi si vážíme zvýšeného zájmu o naše služby. I přes veškeré úsilí však dochází k přetížení většiny dostupných kanálů, což může mít za následek delší čekací dobu na vyřízení telefonických a písemných požadavků včetně odbavení v obchodních kancelářích. Naši zaměstnanci Vám děkují za pochopení v tomto náročném období.