spokojené děti v teple domova, rodiče to totiž mají pod kontrolou
MÁME TO POD KONTROLOU
Projekt, který pomáhá školám a školkám šetřit energii

O projektu

Pilotní fáze společného projektu Městské části Praha 6 a Pražské plynárenské probíhala v zimních a jarních měsících – do konce dubna 2023 a zahrnovala pasportizaci 24 kotelen a monitoring spotřeby energií ve vybraných školkách a školách Prahy 6. 

Co ukázala pasportizace a monitoring spotřeby?

Výstupy z měření a posouzení všech 24 energetických zdrojů ukázaly, že 15 z nich je technologicky zastaralých a dalších 9 zdrojů potřebuje opatření menšího rozsahu.

Pro každou monitorovanou školku a školu Prometheus, dceřiná společnost Pražské plynárenské, vypracoval energetický audit s přesnými údaji o typu a stavu energetického zařízení a každému nevyhovujícímu zdroji navrhl opatření, která povedou nejen k úspoře energie, ale také zajistí zdravější prostředí pro děti a ekologický provoz.

Navrhovaná opatření

Pro zastaralé a energeticky nevyhovující kotelny a zařízení je navržena kompletní rekonstrukce, tj. náhrada stávajících kotlů za plynové kondenzační, s doplněním tepelných čerpadel, případně fotovoltaikou, pokud to bude v daném prostředí možné. Tato opatření v budoucnu sníží spotřebu plynu až o 20-30 %. Tempo provedení úprav se bude lišit, protože některá školská zařízení se nacházejí v chráněném památkovém území a před začátkem plánované rekonstrukce bude nutné zpracovat odbornou studii.  

U dalších zdrojů jsou navržena individuální opatření menšího rozsahu. Jedná se o montáže tepelných izolací ústředního topení, instalaci ekvitermních regulací, instalaci teplotních čidel pro denní nebo týdenní nastavení režimu vytápění, odstranění energeticky náročných malých spotřebičů, montáže kondenzačních kotlů s integrovaným zásobníkem či zateplení oken a dveří.

Pražská plynárenská oceňuje vstřícnost MČ Praha 6 za odpovědný přístup ke kontrole spotřeby energií a energetických zdrojů ve školách a školkách a otevřenost k novým projektům a opatřením vedoucím k modernizaci kotelen.  

Martin Pacovský, předseda PP o projektu: „Projekt MÁME TO POD KONTROLOU je hodnocen jako úspěšný pilot vedoucí k úsporám energií a zároveň zajišťující energetický a tepelný komfort pro ty nejdůležitější z nás, naše děti.“  

Pražská plynárenská v současnosti jedná o tomto projektu s dalšími městskými částmi Prahy.

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznické portály

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Sjednání smlouvy online

Spočítejte si, jaké s našimi produkty budete platit zálohy a rovnou si sjednejte smlouvu online.

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce.

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.