MÁME TO POD KONTROLOU
Projekt, který pomáhá školám a školkám šetřit energii

O projektu

Pilotní fáze společného projektu Městské části Praha 6 a Pražské plynárenské probíhala v zimních a jarních měsících – do konce dubna 2023 a zahrnovala pasportizaci 24 kotelen a monitoring spotřeby energií ve vybraných školkách a školách Prahy 6. 

Co ukázala pasportizace a monitoring spotřeby?

Výstupy z měření a posouzení všech 24 energetických zdrojů ukázaly, že 15 z nich je technologicky zastaralých a dalších 9 zdrojů potřebuje opatření menšího rozsahu.

Pro každou monitorovanou školku a školu Prometheus, dceřiná společnost Pražské plynárenské, vypracoval energetický audit s přesnými údaji o typu a stavu energetického zařízení a každému nevyhovujícímu zdroji navrhl opatření, která povedou nejen k úspoře energie, ale také zajistí zdravější prostředí pro děti a ekologický provoz.

Navrhovaná opatření

Pro zastaralé a energeticky nevyhovující kotelny a zařízení je navržena kompletní rekonstrukce, tj. náhrada stávajících kotlů za plynové kondenzační, s doplněním tepelných čerpadel, případně fotovoltaikou, pokud to bude v daném prostředí možné. Tato opatření v budoucnu sníží spotřebu plynu až o 20-30 %. Tempo provedení úprav se bude lišit, protože některá školská zařízení se nacházejí v chráněném památkovém území a před začátkem plánované rekonstrukce bude nutné zpracovat odbornou studii.  

U dalších zdrojů jsou navržena individuální opatření menšího rozsahu. Jedná se o montáže tepelných izolací ústředního topení, instalaci ekvitermních regulací, instalaci teplotních čidel pro denní nebo týdenní nastavení režimu vytápění, odstranění energeticky náročných malých spotřebičů, montáže kondenzačních kotlů s integrovaným zásobníkem či zateplení oken a dveří.

Pražská plynárenská oceňuje vstřícnost MČ Praha 6 za odpovědný přístup ke kontrole spotřeby energií a energetických zdrojů ve školách a školkách a otevřenost k novým projektům a opatřením vedoucím k modernizaci kotelen.  

Martin Pacovský, předseda PP o projektu: „Projekt MÁME TO POD KONTROLOU je hodnocen jako úspěšný pilot vedoucí k úsporám energií a zároveň zajišťující energetický a tepelný komfort pro ty nejdůležitější z nás, naše děti.“  

Pražská plynárenská v současnosti jedná o tomto projektu s dalšími městskými částmi Prahy.

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznický portál

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Aktuální odstávky v distribuční zóně Pražské plynárenské Distribuce 

 

Aktuální odstávky plynu najdete na  této stránce.

Co mám dělat, když cítím plyn

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte pohotovostní  linku na číslo 1239.

Na této nepřetržité pohotovostní lince můžete nahlásit následující události:

  • veškeré úniky zemního plynu
  • poruchy dodávky zemního plynu do místa spotřeby
  • závady nebo úniky na plynoměru
  • poruchy a závady na zařízení v majetku či užívání společnosti Pražská plynárenská Distribuce (plynovod, regulační stanice, přípojky atd.)

 

Další informace najdete na webu PPD.

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit na možnou delší čekací dobu na našich obchodních kancelářích. Pokud nás plánujete navštívit, zvažte prosím využití zákaznického portálu, kde většinu požadavků vyřídíte pohodlně on-line, nebo rezervaci Vaší návštěvy. Děkujeme za pochopení.