Zastupitelstvo hlavního města Prahy podpořilo zvýšení bezpečnosti dodávek zemního plynu pro Pražany

Zastupitelstvo hlavního města Prahy, jako jediný akcionář společnosti Pražská plynárenská Holding, a. s., vlastnící  100% akcií společnosti Pražská plynárenská, a. s.,  schválilo na svém dnešním zasedání dodatečné financování Pražské plynárenské formou  půjčky (úvěru) ve výši dvou miliard korun.  

 

Uvedené má přímou souvislost se snahou  Pražské plynárenské o maximalizaci  zajištění bezpečnosti dodávek zemního plynu pro své zákazníky, vzhledem k současné složité a turbulentní situaci na energetickém trhu a geopolitické situaci. 

 

Podpora hlavního města Prahy je zásadním krokem, díky kterému může nyní  společnost v maximální míře  zajistit  zásobu zemního plynu uloženou v podzemních zásobnících, pro zimní sezonu 2022/2023. 

 

Uvedené může navíc realizovat  bez ohledu na konečný výsledek probíhajících jednání, která jsou v této věci  vedena mezi dodavateli zemního plynu a MPO a  týkají se  zpřísňujících požadavků na navýšení předmětných zásob a případné spoluúčasti státu na uvedeném. 

 

„Bezpečnost a stabilita dodávek zákazníkům je pro nás prvořadou  prioritou a snažíme se proto jednat v této oblasti  proaktivně a bez ohledu na výsledek jednání o případné účasti státu. Pražská plynárenská je nyní nejbezpečnějším dodavatelem plynu  v republice.  Velmi oceňuji postoj a pomoc hlavního města Prahy v této věci. Budeme samozřejmě rádi i za případnou spoluúčast státu v rámci zajištění zásoby zemního plynu na příští zimní topnou sezonu a v takovém případě budeme  dodatečné financování města  čerpat v menší míře“, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.   

 

„Všichni sledujeme turbulentní situaci na energetickém trhu, která nemá v moderní historii obdoby. Daným krokem posilujeme finanční stabilitu tradiční pražské společnosti, tak aby nebyly ohroženy dodávky plynu domácnostem. Současná situace s ohledem na téměř desetinásobný růst cen plynu na burze vyvolává potřebu na vyšší  finanční hotovost, aby společnost mohla i nadále zdravě fungovat. Tyto finanční prostředky jsou určeny pro vtláčení plynu do zásobníku plynu“ uvedl radní pro oblast správy majetkových podílů Jan Chabr.

 

Náš přístup

Jak se chováme ke klientům?

Budete mít vždy přehled

O všech svých účtech, změnách a fakturách budete mít na zákaznickém portále vždy přehled.

Jsme hospodární

Zasílání ekologičtějších elektronických faktur na e-mail dáváme přednost před papírovými.

Objednejte se na přepážku

U nás na přepážce nemusíte trávit celé odpoledne. Zarezervujte si čas návštěvy předem.

Kontrolujeme vaše platby

Chápeme, že každý může zapomenout, a proto vám dáme včas vědět pokud zapomenete zaplatit zálohu nebo fakturu.

Rádi vám pomůžeme s přepisem při stěhování

Stěhování může být stresující období a my vám ho nechceme ztěžovat. U nás vám poradíme, co vše bude potřeba.

Vysvětlíme složitosti

Nevíte jaký zvolit tarif nebo co je to distribuční sazba? Všechny neznámé pojmy vám vysvětlíme na webu nebo na infolince.

Plyn

Mějte u nás plyn a ušetřete čas i peníze.

Chci kompletní nabídku

Objednání na přepážku

Nečekejte ve frontě na pobočce a objednejte se na určité datum a čas.

Rezervace zde

Zákaznický portál

Pohodlný přístup do Vašeho účtu, ať už na webu či mobilu.

Přihlášení Registrace

Služby zákazníkům

Objevte zajímavé nabídky, které jsme pro Vás sjednali.

Další nabídky

Aktuální odstávky

Aktuální odstávky plynu najdete na  této stránce.

Když cítíte plyn

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte plynovou pohotovost na číslo 1239.

©2002-2023 Pražská plynárenská , a.s | Podmínky používání webu