První české firmy už nabízejí klientům online ověření BankID

Zdroj: digitalnidomacnost.cz

V Norsku bankovní identitu využívá asi 900 firem a Česko má ještě větší ambice. „ Firmy na zavedení bankovní identity intenzivně pracují a přizpůsobují tomu své digitální služby.

Proto plné nasazení bankovní identity potrvá několik málo let. Potenciál se řádově pohybuje v tisících,“ dodává Jan Blažek. Seznam firem se průběžně zveřejňuje na webu
„Máme za sebou další fázi v digitalizaci České republiky. BankID vytváří národní standard online ověření a elektronického podpisu,“ uvádí Jan Blažek, člen představenstva Bankovní identita, a.s., která BankID pro firmy provozuje. Zhruba tři desítky firem již využití BankID podporují a další tři desítky BankID implementují. Do konce roku by se počet zapojených firem měl přiblížit stovce.
Možnosti využití BankID jsou z pohledu firem široké. Jde například o přístupy do klientské zóny, pořízení nových produktů a služeb, zařízení nejrůznějších administrativních úkonů nebo zaručený podpis, který do nabídky přibude na podzim.
„BankID jako nová technologická služba nabízí mnoho příležitostí, jak se zviditelnit a oslovit nové zákazníky a tím i zvýšit prodej,” říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka zodpovědná za Inovace a Digital v ČSOB. „ Je skvělé, ze bankovní identitu začínají využívat skutečně velké firmy se stovkami tisíc zákazníků," podotýká Martin Medek, šéf Otevřeného bankovnictví a nových obchodních modelů České spořitelny.
„Bankovní identita svým pojetím přesně zapadá do našich aktivit, které směřují k dynamickému rozvoji digitalizace a zároveň zjednodušování v pojišťovně,“ komentuje implementaci BankID Jiří Doubravský, provozní ředitel Generali České pojišťovny.
„Pro Kooperativu je integrace BankID do procesů očekávanou investicí, která přinese efektivní změnu v přístupu ke službám ze strany klientů,“ konstatuje Eva Poláchová, členka představenstva Kooperativy.
„Mezi hlavní úkoly ČEZ v příštích letech patří ochrana klimatu, zvýšení výroby energie z bezemisních zdrojů a také digitalizace procesů. Pokud chceme zůstat na špici firem v zákaznické spokojenosti, musíme i nadále přicházet s novými nápady, jak našim zákazníkům věci zjednodušovat a zpříjemňovat. Proto fandíme projektům, jako je BankID,“ shrnuje generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.
„Digitalizace je pro nás jednou z největších priorit. Zavedení služby BankID je prvním z kroků k zefektivnění služeb našim zákazníkům,“ uvádí , předseda představenstva Pražské plynárenské.
„MALL Pay je prvním fintechem, který ověření pomocí BankID v praxi využívá. Díky němu dokážeme snadno ověřit totožnost a naše služby tak pro klienta aktivovat okamžitě," doplňuje Adam Kolesa, výkonný ředitel MALL Pay.
„V rámci digitalizace našich služeb se snažíme zákazníkům nabídnout jednoduchá a bezpečná řešení přinášející uživatelský komfort. Ověření totožnosti prostřednictvím bankovní identity do tohoto konceptu přesně zapadá. Očekávám, že služba BankID našim klientům ještě více usnadní cestu k široké nabídce produktů a služeb Sazky,“ říká Aleš Veselý, generální ředitel Sazky.
Přihlašování ke službám firem přes BankID mohou využívat zatím klienti České spořitelny a ČSOB. V příštích týdnech BankID zavedou i Air Bank, Komerční banka a Moneta Money Bank. Do konce roku 2021 se plánují připojit i Equa bank, Fio banka, mBank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank.

Náš přístup

Jak se chováme ke klientům?

Budete mít vždy přehled

O všech svých účtech, změnách a fakturách budete mít na zákaznickém portále vždy přehled.

Jsme hospodární

Zasílání ekologičtějších elektronických faktur na e-mail dáváme přednost před papírovými.

Objednejte se na přepážku

U nás na přepážce nemusíte trávit celé odpoledne. Zarezervujte si čas návštěvy předem.

Kontrolujeme vaše platby

Chápeme, že každý může zapomenout, a proto vám dáme včas vědět pokud zapomenete zaplatit zálohu nebo fakturu.

Rádi vám pomůžeme s přepisem při stěhování

Stěhování může být stresující období a my vám ho nechceme ztěžovat. U nás vám poradíme, co vše bude potřeba.

Vysvětlíme složitosti

Nevíte jaký zvolit tarif nebo co je to distribuční sazba? Všechny neznámé pojmy vám vysvětlíme na webu nebo na infolince.

Služby pro Vás

O čem jste možná nevěděli, ale mohlo by se vám hodit

Plyn

Mějte u nás plyn a ušetřete čas i peníze.

Chci kompletní nabídku

Objednání na přepážku

Nečekejte ve frontě na pobočce a objednejte se na určité datum a čas.

Rezervace zde

Zákaznický portál

Pohodlný přístup do Vašeho účtu, ať už na webu či mobilu.

Přihlášení Registrace

Služby zákazníkům

Objevte zajímavé nabídky, které jsme pro Vás sjednali.

Další nabídky

Aktuální odstávky:

Odstávky

Vždy se včas dozvíte o odstávkách plynu.

Když cítíte plyn:

Zavolejte kdykoliv 1239

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte plynovou pohotovost.

©2002-2019 Pražská plynárenská , a.s | Podmínky používání webu