Pražská plynárenská se důrazně ohrazuje proti zveřejňování nepravdivých a zavádějících informací

Dne 2. 5. 2019 byl na webové stránce www.seznamzpravy.cz v rubrice „Domácí“ zveřejněn redaktorem Radkem Nohlem článek „Vyšetřují obří daňové podvody v pražské městské firmě. Jde o případ z doby, kdy Prahu řídilo ANO“. Následně byl tentýž den zveřejněn článek s názvem „Obří podvod v městské firmě bude řešit vedení Prahy“. Předmětem těchto článků je obchod s plynem, který Pražská plynárenská realizovala na německém trhu a tvrzení, že vedení Pražské plynárenské mělo vědět, že se účastní rozsáhlého podvodu s DPH.

Společnost Pražská plynárenská se proti tvrzením uvedeným ve zmíněném článku striktně ohrazuje. Ve společnosti Pražská plynárenská (jak uvádí výše zmíněný titulek) k žádným daňovým podvodům nedošlo. Redaktor článku použil dosud neveřejně přístupné informace, přičemž cituje z tzv. výzvy finančního úřadu k prokázání skutečnosti, kterou mohl opatřit pouze v důsledku zcela zjevného porušení zákonem stanovené povinnosti mlčenlivosti konkrétních osob. Tuto výzvu pak nesprávně interpretoval a z kontextu vytržených informací pak učinil nesprávný závěr, že v naší společnosti mělo dojít k „Obřímu daňovému podvodu“. Takové informace jsou zcela klamavé a nepravdivé. Pražská plynárenská, žádný její zaměstnanec ani spolupracovník nejsou v souvislosti se zmíněným případem obviněni ani vyšetřováni. 

V rámci ochrany naší dobré pověsti musíme sdělené informace uvést na pravou míru při respektování povinnosti mlčenlivosti jak ve vztahu k šetření Policie ČR, tak i ve vztahu k probíhajícímu řízení u finančního úřadu. K šetření Policie platí, že Policie ČR neprošetřuje Pražskou plynárenskou ani její zaměstnance, ale jiné subjekty. K probíhajícímu řízení u finančního úřadu lze v obecné rovině konstatovat, že úhrada ceny plynu proběhla v případě zmíněného obchodu po jeho řádném dodání naší společnosti, a to v souladu s platnou legislativou a dohodnutou smlouvou o dodávce plynu, na příslušný k tomu určený tzv. zveřejněný bankovní účet v celostátním registru plátců daně z přidané hodnoty a smluvní dodavatel Pražské plynárenské podle našich informací řádně DPH odvedl. Podstata sporu s finančním úřadem při interpretaci daňových předpisů pak spočívá ve skutečnosti, že Pražská plynárenská měla podle finančního úřadu prověřovat nejen svého dodavatele, kterého řádně prověřila před začátkem obchodování, ale i další jeho případné obchodní partnery, které ovšem nezná a z podstaty obchodování nemohla znát a k čemuž samozřejmě nemá (na rozdíl od finančního úřadu či jiných subjektů) žádné legální možnosti. 

představenstvo Pražské plynárenské, a.s.

Náš přístup

Jak se chováme ke klientům?

Vždy se domluvíte

S námi si budete rozumět. Ke svým klientům jsme féroví a snažíme se jejich situaci vyřešit bez soudů a sankcí.

Jsme hospodární

Zasílání ekologičtějších elektronických faktur na e-mail dáváme přednost před papírovými.

Objednejte se na přepážku

U nás na přepážce nemusíte trávit celé odpoledne. Zarezervujte si čas návštěvy předem.

Kontrolujeme vaše platby

Chápeme, že každý může zapomenout, a proto vám dáme včas vědět pokud zapomenete zaplatit zálohu nebo fakturu.

Rádi vám pomůžeme s přepisem při stěhování

Stěhování může být stresující období a my vám ho nechceme ztěžovat. U nás vám poradíme, co vše bude potřeba.

Vysvětlíme složitosti

Nevíte jaký zvolit tarif nebo co je to distribuční sazba? Všechny neznámé pojmy vám vysvětlíme na webu nebo na infolince.

Služby pro Vás

O čem jste možná nevěděli, ale mohlo by se vám hodit

Plyn a Elektřina

Mějte plyn a elektřinu pod jednou střechou a ušetřete čas i peníze.

Chci kompletní nabídku

Objednání na přepážku

Nečekejte ve frontě na pobočce a objednejte se na určité datum a čas.

Rezervace zde

Zákaznický portál

Pohodlný přístup do Vašeho účtu, ať už na webu či mobilu.

Přihlášení Registrace

Služby zákazníkům

Objevte zajímavé nabídky, které jsme pro Vás sjednali.

Další nabídky

Aktuální odstávky:

Odstávky

Vždy se včas dozvíte o odstávkách plynu.

Když cítíte plyn:

Zavolejte kdykoliv 1239

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte plynovou pohotovost.

©2002-2019 Pražská plynárenská , a.s | Podmínky používání webu