Elektronické aukce představují pro domácnosti určité nebezpečí

Elektřinu nebo plyn pro domácnosti levněji, nejvýhodnější ceny v daném čase na trhu, úspory až v řádech desítek procent. Podobnými nabídkami přitahují svou pozornost elektronické aukce dodávek energií.

Počet elektronických aukcí, ve kterých odběratel může „vydražit“ elektřinu nebo plyn v poslední době vzrůstá. Zpočátku se do nich zapojovali podniky a orgány veřejné správy, dnes jsou však přístupny i běžným domácnostem. Elektronické aukce probíhají v elektronické aukční síni, kde zákazník on-line sleduje nabídky jednotlivých dodavatelů. Ti se pro získání přízně zákazníka předhánějí v nejnižších nabídkách. Je to bezesporu lákavá představa avšak je dobré znát, jaké možné háčky a nebezpečí obnáší.

Pro obchodování na aukci by se dražitel měl bezesporu do určité míry orientovat v předmětné problematice, což je nezbytné nejen pro správné vyhodnocení jednotlivých nabídek. Svým rozhodnutím na sebe přebírá i související riziko, které může spočívat např. v tom, že cena za kterou energii v určitý den nakoupí, bude platit beze změny po určitou dobu (zpravidla je smlouva podepisována na dva roky), a to i když v tomto období bude jinak na trhu ostatním zákazníkům cena klesat.

Dalším úskalím může být fakt, že účastník elektronické aukce v jistém smyslu tzv. „kupuje zajíce v pytli“. Mění totiž svého spolehlivého dodavatele energie za nového, kterého vybírá pouze podle jediného hlediska – ceny nabízené v jednom konkrétním okamžiku. Ta ale sama o sobě vypovídá o kvalitě, postavení na trhu, serióznosti, pověsti, obchodních podmínkách a budoucí perspektivě dodavatele pramálo. Přitom by za normálních okolností tyto faktory odběratel jistě zohledňoval. Každý by si měl dále uvědomit, že změnou dodavatele nevratně přichází o veškeré výhody a bonusy, které byl dlouhodobě zvyklý využívat a které pak už nemusí mít nikdy k dispozici. Proč je to tak důležité? Praktický přínos těchto výhod pro rodinný rozpočet totiž plně doceníme, až když o ně přijdeme. Málokdo si navíc uvědomuje, že jejich správným využitím lze mnohdy ušetřit více než u samotné ceny energie.

Výhody a bonusy, o které můžete změnou dodavatele přijít:

  • sleva 6,5 % na odběr zemního plynu
  • slevy pro rodiny s dětmi na odběr zemního plynu
  • slevy pro seniory a držitele průkazu ZTP/P na odběr zemního plynu
  • opravy plynových spotřebičů ZDARMA nebo se slevou, platí při prodloužení smlouvy týkající se dodávky zemního plynu od Pražské plynárenské
  • vyplacení 1,1 % přeplatku
  • výhody Zákaznické karty, prostřednictvím které lze čerpat slevy u více než 90 partnerů zapojených do věrnostního programu (například až 12% slevy u renomovaných cestovních kanceláří, slevy spojené s návštěvou divadel, sportovních a relaxačních zařízení, restaurací, vybraných obchodů apod.
  • slevy na nákup plynových spotřebičů a souvisejících služeb až 32 %
  • bezplatné zapůjčení detektoru úniku zemního plynu
  • slevy 10 % na CNG, platí pro držitele CNG karty

Přechodem k jinému dodavateli může dojít také ke zhoršení dostupnosti, rozsahu a kvality obsluhy (obchodní kanceláře, Zákaznická linka,...), na kterou jste zvyklí.

Doporučujeme, abyste nabídky vždy zvažovali velmi pečlivě a ve všech souvislostech.

S veškerými dotazy se můžete obracet na naše pracovníky, kteří jsou Vám k dispozici na telefonním čísle 800 134 134,  840 555 333 nebo na e-mailu callcentrum@ppas.cz.

Kontakty

Zákaznická linka / Pomoc24:

800 134 134 - ZDARMA

840 555 333

Volání ze zahraničí:

+420 267 175 333

Pohotovost:

1239

AXA ASSISTANCE karta:

272 101 092

Napište nám:

callcentrum@ppas.cz

Stavte se u nás:

Rezervace na přepážku

Přidejte si nás:

facebook

eru

Energetický regulační úřad

www.eru.cz

Všechny kontakty
18.09.2018
Vážení zákazníci, oznamujeme vám změnu platebního účtu společnosti Pražská plynárenská, a. s. pro zákazníky...
14.09.2018
Více informací v přiloženém souboru.
05.09.2018
od 14.9.2018, zákazníkům bude k dispozici manažerka prodeje pí. Václava SMUTNÁ, kontaktovat jí mohou na tel....
29.08.2018
NAŠE KOLÁŽE 5. září – 13. říjen 2018   Výstava koláží ze sbírky Pražské plynárenské, a. s., je zaměřena v...
Rozhodli jsme se podporovat projekt "Zajíček na koni", protože si myslíme, že snažit se jízdou na koni...
Dlouhodobě podporujeme Nadaci policistů a Hasičů. Nadace pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a...
Pražská plynárenská podporuje sbor nevidomých a slabozrakých ČR, který pořádá koncerty po celé České...
Díky Pražské plynárenské a její spolupráci s Pražskými službami,  mohou Pražané denně potkávat ekologicky...

©2002-2017
Pražská plynárenská , a.s.